“Почнеться утилізація гривні”: Що відбувається на валютному ринку України. Експерти вразили прогнозом

Валютний день на міжбанку почалося з нового подорожчання безготівкового долара. З самого ранку 18 березня він підскочив на міжбанку на відкритті торгів.

“Безготівковий ринок стартував в рамках 27,01-27,03 грн / $, до 10:45 опинився вже на 27,22-27,28 грн / $, а до 11:30 – на 27,35-27,39 грн / $ “, – повідомив Страні директор казначейства Банку Кредит Дніпро Олег Курінний.

Останні півтора тижні Національний банк з’являвся з заявами про продаж долара ще до початку активних торгів на міжбанку, а сьогодні забарився. Вийшов на ринок, але з запізненням. Припізнилися десь на годину, що сильно розтривожило валютників, які стали різко підвищувати котирування. Хоча всі розуміють, що запізніле рішення про продаж доларів могло бути викликано чим завгодно:

• Могли сподіватися, що банки продовжать продавати особистий долар з валютної позиції, як це було вчора ввечері.
• Могли спеціально дати ще подорожчати американській валюті, щоб підштовхнути до більш активного продажу долара експортерів.
• Могли чекати поки банкам надійдуть кошти за вчорашнє рефінансування, щоб оцінити ситуацію на ринку і обсяги своїх операцій.
• Могли просто спізнитися на роботу через непрацююче метро і дорожні пробки (з 18 березня був посилений карантин).

З 11 березня НБУ щодня надає банкам кредити рефінансування: щоденні overnight, а кожні два тижні ще й 14-денні. Щоденний обсяг overnight з 11 по 13 березня (офіційна звітність є лише за цей період) варіювався від 2,3 млрд грн до 10,2 млрд грн. А двотижневе рефінансування було надано 9 банкам на загальну суму 10,1 млрд грн. Ці гроші йдуть на підтримку поточної ліквідності банків (проведення платежів, видачу переказів, розрахунків з вкладниками), а також на кредитування бізнесу. Частина коштів перетікає на валютний міжбанк: підприємства скуповують долар за отримані від банків кредити.

Можна не сумніватися, що Нацбанк залишиться головним продавцем долара на міжбанку. Скарбники розповіли, що за перші 20 хвилин на міжбанку регулятор продав $ 100 млн. Спочатку ставив ціну на рівні 27,29 грн / $, а потім ще вище – 27,38 грн / $. Кажуть, що разом з НБУ більш-менш помітні обсяги валюти продають ще металургійні підприємства. Хоча їх суми, звичайно, непорівнянні з нацбанківськими.

При цьому на фінансовому ринку через карантин відчувається невелика плутанина, і розходяться різні чутки.

“Кажуть різні речі, але поки неофіційно. Наприклад, є інформація про те, що НБУ буде відпускати зі свого сховища гривневі банкноти без комісій. Що, безсумнівно, добре. Хоча про готівкові гривневі банкноти зараз різне розповідають. Наприклад, є інформація, що в НБУ не придумали, як оперативно і якісно дезінфікувати купюри, і можуть почати їх знищення. Тобто те, що їм будуть здавати банки не будуть сортувати, перераховувати і знезаражувати, а стануть їх просто утилізувати, тобто знищувати. Після чого рівно на вказану суму буде друкуватися нова гривня. Безпечна. Зважаться на це або поки лише обговорюють – точно невідомо. Хоча всі розуміють, що такі новини могли б заспокоїти населення, яке зараз боїться вірусу “, – зазначив у розмові зі Страною фінансовий аналітик Василь Невмержицький.

Багато пліток ходить і навколо забезпечення банків і небанківських обмінників дефіцитним готівковим доларом. З одного боку, є інформація, що банки намагаються домовитися з іноземними партнерами про постачання іноземної банкноти літаками з-за кордону. А з іншого – говорять, що в НБУ з цього приводу не збираються робити реальних дій, а лише на словах будуть заспокоювати людей. Розповідають, що чиновники чекають локалізації міст у міру посилення карантину.

Готівкові курси на цьому тлі виглядають зовні спокійно. Середня ціна долара на продажу в банках залишилася на рівні вчорашнього вечора – 28,50-28,80 грн / $, також, як і вартість викупу – 27,20-27,40 грн / $.

Максимальна ціна продажу американської валюти знаходиться в широкому діапазоні, її ставлять деякі – 29-29,80 грн / $. Найчастіше ставлять в касах 29,0 грн / $: ПУМБ, Правекс-банк, ЄВРОПРОМБАНК і ОТП Банк. У Міжнародному інвестиційному банку (Петра Порошенка) цінник стоїть на 29,20 грн / $, у Комерційному індустріальному банку – 29,80 грн / $. Курс 30,0 грн / $ банкіри поки не ставлять, але не виключають цього до вечора в разі подальшого підвищення котирувань на міжбанку.

Люди продовжують шанувати на дефіцит готівкового долара. Кажуть, що цінники банків – це ширма, реальних продажів валюти зовсім мало.

Розцінки ж чорного ринку постійно сахаються з боку в бік. Починався день в рамках 28,23-28,70 грн / $, потім курси відійшли до 27,95-28,63 грн / $, а до полудня стояли на 28,15-28,45 грн / $.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.