У вівторок, 3 березня, в Україні підтвердили перший випадок зараження смертельним коронавірусом – захворювання виявили в Чернівцях.
Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я і головний санітарний лікар України Віктор Ляшко на брифінгу в Кабміні (щоб подивитися відео, доскрольте новину до кінця).
“Вірус знайшли у чоловіка, який приїхав в Україну на машині з Румунії. Туди він прилетів з Італії, де зараз бушує епідемія Covid-19. Зараз чоловік госпіталізований. Контактних осіб трохи, вони все відомі епідеміологам, зараз вони перебувають у режимі самоізоляції”, – заявив Ляшко.
Він уточнив, що чоловік, який заразився, подорожував разом із дружиною з 21 лютого. При першій появі симптомів 28 лютого хворий звернувся до сімейного лікаря, а 29 – викликав “швидку допомогу”.”Вчора у нас було 4 підозри на коронавірус. Сьогодні одна підтвердилася”, – зазначив головний санітарний лікар.
Примітно, що при в’їзді в Україну у подружжя вимірювали температуру тіла, проте ніяких відхилень не було.
Зараз у чоловіка спостерігається жар і сильний сухий кашель. “Стан хворого – стабільний. Його можна було і не госпіталізувати, надавати медичну допомогу вдома. Але, оскільки це перший випадок, і наше завдання – зробити неможливим передачу вірусу в Україні, то його забрали в лікарню”, – резюмував Ляшко.
Міністеркар охорони здоров’я Зоряна Скалецька запевнила, що ситуація повністю контрольована.
Наявність у чоловіка хвороби, за словами чиновниці, підтвердили результати аналізів, отримані Центром громадського здоров’я.
Вона підкреслила, що відповідно до затверджених алгоритмів, транспортування проводила спеціальна медична бригада.
Ексклюзивні подробиці OBOZREVATEL
Разом з першим в Україні пацієнтом із Чернівців, у якого діагностували китайський коронавірус COVID-19, ізолювали ще 35 осіб.
За словами джерела в Міністерстві охорони здоров’я, чоловік контактував з усіма цими людьми. До того ж найбільше – зі своєю дружиною. Її теж госпіталізували, проте симптомів вірусу у жінки поки не спостерігається.
Відзначається, що всіх пацієнтів закрили в різних місцях, “щоб не було паніки”. Вони будуть перебувати під постійним контролем медиків.
Що рекомендує МОЗ
Ляшко підкреслив, що українцям не варто масово скуповувати захисні медичні маски. Також він застеріг від невиправданого їх використання.
За словами головного санітарного лікаря, такі заходи передбачені виключно для людей із симптомами респіраторних захворювань.
Ляшко також відзвітував, що активно ведеться розробка для запобігання поширенню вірусу на всіх рівнях, починаючи з місцевого і закінчуючи загальнодержавним.
Які симптоми коронавірусу
Жар і кашель, типові для пневмонії, є не єдиними симптомами нового коронавірусу (nCoV) із Китаю.
У багатьох пацієнтів спостерігалися діарея, нудота, головний біль, втома, а також проблеми з травною і нервовою системами.
Крім того, в окремих випадках можливе серцебиття і напруга в грудях. У деяких інфікованих спостерігалися тільки нетипові ознаки захворювання, при цьому підвищення температури відсутнє.
Як захиститися від інфікування
уникайте близького контакту з тими, у кого лихоманка або кашель;
не торкайтеся до обличчя немитими руками;
часто мийте руки з милом або обробляйте дезінфікуючими засобами;
ретельно готуйте їжу, зокрема м’ясо та яйця;
уникайте незахищеного контакту з дикими і домашніми тваринами.
Як перевіритися в Україні
В першу чергу необхідно звернутися до сімейного лікаря. За даними Міністерства охорони здоров’я, далі у людини беруть перший аналіз у лікарні, куди її привезли. Там його перевіряють на всі види гострих респіраторних інфекцій. Якщо їх не знаходять, матеріали передають до обласної лабораторії. Якщо і там немає результатів, аналіз передають до Києва.
В Україні зафіксовано перший випадок коронавірусу
У МОЗ зазначили, що тільки в столиці є тести на коронавірус. Також у міністерстві додали, що для прийому пацієнтів з коронавірусом визначені госпітальні бази в кожному регіоні країни.
Що відомо про ліки і вакцини від коронавірусу
Відразу кілька великих дослідницьких центрів в США і Ізраїлі вже повідомили про створення та випробуваннях вакцин проти коронавірусу COVID-19. Чи врятують вони людство, читайте в нашому ексклюзиві.
У ВООЗ заявили, що в світі розробляється більше 20 вакцин від нового коронавірусу, які можуть бути представлені вже найближчим часом.
В Україні зафіксовано перший випадок коронавірусу
У Тяньцзинському університеті (Китай) також створили потенційну пероральну вакцину від коронавірусу.
Посол Китаю в РФ Чжан Ханьхуей висловив припущення, що вакциною можуть стати ліки хлорохин фосфат, які застосовуються проти малярії.
В Японії пішли іншим шляхом, вирішивши протестувати проти коронавірусу препарати, якими лікують ВІЛ. Терміни випробувань і отримання перших результатів поки не озвучили.
Тим часом лікарі в Таїланді заявили, що їм вдалося побороти важкі випадки захворювання коронавірусом, об’єднавши препарати проти грипу і ВІЛ. Кілька пацієнтів почали йти на поправку.
В Україні зафіксовано перший випадок коронавірусу
Гонгонгські лікарі модифікували вакцину проти грипу частиною поверхневого антигену коронавірусу. Перш ніж вона буде придатна для використання, знадобляться місяці тестування на тваринах і близько року клінічних випробувань на людях.
Шукайте деталі в групі Facebook