Наразі вже скасовано 15 тис. радянських ГОСТів та зменшено строки реєстрації підприємств.
Щоб поліпшити умови розвитку підприємницької діяльності в Україні, влада планує скорочувати кількість дозвільних документів та перевести в електронну форму процес одержання ліцензій. Про це заявив міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів, повідомляє Укрінформ.
“У 2017 році ми плануємо продовжити масштабну дерегуляцію. Ми плануємо скорочувати кількість дозвільних документів: податкових, митних, валютних обмежень. Також, плануємо перевести в електронну форму процес одержання не менше 80% дозволів, ліцензій”, – сказав Кубів.
За словами міністра, уряд вже здійснив ряд кроків для зняття бар’єрів, що стояли на заваді розвитку українського бізнесу. Йдеться про скорочення кількості видів сільськогосподарської діяльності, що піддавалась ліцензуванню. Із 56 їх залишилось 30. Крім того, термін реєстрації бізнесу із 5 днів скоротився до однєї доби.
“Була скорочена обов’язкова сертифікація на 90% товарів, та були скасовані карантинні сертифікати, які коштували бізнесу 2 млрд грн у рік. Також, було скасовано близько 15 тисяч радянських ГОСТів”,- зауважив Кубів.
Нагдаємо, в Україні для розвитку малого і середнього бізнесу діє програма ініціативи EU4Business, на яку передбачено 40 млн євро. Крім цього, в ЄБРР діють програми прямого фінансування зони вільної торгівлі з ЄС. Проект передбачено до 2024 року. Його бюджет становить 60 млн євро інвестиційних коштів та 10 млн євро грантових коштів. Зазначимо, що грантові кошти, на вдіміну від інвестиційних, поверненню не підлягають, а лише освоєнню.
Шукайте деталі в групі Facebook