В Україні Велика палата Конституційного Суду вирішила, що підвищення пенсійного віку для пільгових категорій не відповідає головному закону країни.
Про це йдеться в опублікованому на сайті відомства рішенні. З позовом звернулися 49 народних депутатів ще в 2015-му. Вони попросили з’ясувати, чи не порушує Конституцію підвищення пенсійного віку, оскільки погіршує умови для пільговиків.
У результаті частина українців зможе виходити на заслужений відпочинок на п’ять років раніше. Йдеться про:
українців, зайнятих на підземних роботах;
тих, хто працює у важких умовах;
трактористів;
доярок;
тих, хто весь сезон збирає на полях;
водіїв громадського транспорту.
“Цим Рішенням Конституційний Суд України визнав неконституційними положення, що передбачають підвищення пенсійного віку для окремих категорій осіб. Йдеться про поетапне збільшення на 5 років віку для виходу на пенсію на пільгових умовах з урахуванням відповідного стажу роботи і на пенсію за вислугу років для працівників”, – ідеться в рішенні.
Крім того, Суд вирішив закрити конституційне провадження у справі в частині, що стосується затвердження народних депутатів про неконституційність інших оспорюваних положень у зв’язку з їх невідповідністю вимогам Закону України “Про Конституційний Суд України”.
Рішення Конституційного Суду України є обов’язковим, остаточним і таким, що не може бути оскаржене.
Як повідомляв OBOZREVATEL, в Україні в 2028-му тільки близько половини (45%) 60-річних зможуть вийти на пенсію вчасно. Іншим через брак стажу доведеться працювати до 63 або 65 років.
В Україні глава парламентського Комітету з питань соціальної політики від “Слуги народу” Галина Третьякова зареєструвала законопроєкт про нову пенсійну реформу. Кожному українцеві доведеться платити додатковий внесок за рахунок зарплати в обмін на другу пенсію.
Шукайте деталі в групі Facebook