В українців з’явилася можливість задешево купити брендовий одяг, побутову техніку і навіть вертольоти!
Госфіскальная служба розпродає майно, яке їй дісталося від контрабандистів та інших порушників митних правил, передає from-ua з посиланням на Вести.
Ціни на більшість товарів відрізняються від ринкових в десятки разів, а найбільш ласі шматочки продають через аукціони, механізм яких не виключає махінацій. Експерти кажуть: це один із способів легалізації контрабанди.
Деякі митниці «спеціалізуються» на певних товарах. Так, з львівської в реалізацію надходять практично виключно б / у автомобілі та автозапчастини, а закарпатська продає брендовий одяг і аксесуари відомих марок. Представившись продавцем одягу з Києва, зацікавленим в перепродажі митного добра, ми з’ясували, на яких умовах можна його придбати. Виявилося, що виключно через фірми-посередники.
Наприклад, в ужгородській фірмі «Ізумруд», куди митники дають речі на реалізацію, сказали, що продають їх без всяких аукціонів. Правда, попередили – ціни вказані без ПДВ і митних платежів, а викласти все на прилавок не вийде.
Цей одяг була вилучена у контрабандистів. Багато нових хороших речей, але є і пошкоджені, які довго лежали, застарілих фасонів. За кордоном їх купують як секонд-хенд, а на митниці, якщо знайдуть етикетку, оцінюють як нові. Брендові товари в основному у нас по штуці, зате є сенс брати шкарпетки і майки – їх багато, вони в упаковках і хорошої якості. Якщо вам щось сподобається, ми виписуємо вам рахунок і ви його сплачуєте.
– кажуть в ТОВ «Смарагд».
До слова, дешевий одяг можна купити і в Києві: куртки – по 100-250 грн, кофти – по 25-55 грн. На склад, який продає митні товари, ми подзвонили під виглядом благодійної організації, яка шукає товари для підопічних.
Так, приходьте! Є товар новий з бирками, є б / у. Потрібно вибирати на місці, але будьте впевнені – носити одяг соромно не буде.
– сказали нам в ТОВ «Сенс консалтинг».
Продають на подібних складах і електроніку – Айпад, електронні книги і мобільні телефони. Ціни на них теж вельми сильно відрізняються від ринкових. Так, б / у «читалки» Amazon Kindle коштують 200-230 грн (за такі гроші в Мережі можна купити хіба що чохол). А ось відверто застарілий iPhone 3 оцінили в 1340 грн. Правда, неофіційно продавці кажуть, що часто до них потрапляє неробочий товар: «Щось хороше осідає на верхах».
Втім, серед вилученого майна є і таке, до оцінки якого питань немає. Наприклад, волинська митниця через підприємство «Гарант Луцьк» продає б/у автомобіль Kia Ceed 2007 рік за 186 тис. грн – ціна плюс-мінус збігається з ринковою. Трапляється і справжня екзотика типу вертольотів, запчастин до Boeing 737 або суднопод’емних понтонів. У Маріуполі, де продають понтони, теж кажуть, що їх ціна 206 тис. грн – приблизно ринкова.
Вона не занижена однозначно, адже це державне майно! Про це є висновок експерта. Майно продається через аукціон з кроком ціни + 10%. Торги йдуть не в електронній формі, а у нас. Про майбутний аукціон повідомляємо на нашому сайті і в ЗМІ. Корабельна «екзотика» потрапляє вкрай рідко, тому і продаватися може довго. Якщо покупця довго не буде, то через місяць товар буде знижений в ціні комісією митниці на 2-5%, але в цілому уцінка може бути не більше, ніж на 20%. А взагалі до нас потрапляє все що завгодно: і одяг, і сумки, і будматеріали, іграшки, автозапчастини та навіть медичні плівки для флюорографії.
– говорить представник маріупольського ТОВ «Мегапром»Наталія Хаджинова.
Як пояснив «Вістям» заступник голови громадської ради при УКРІНФОРМ у напрямку митної справи Олег Платонов, низька вартість речей, які потрапляють в продаж з митниці, може бути об’єктивною, а може бути і штучно занижена.
Це може бути один із способів доставляти контрабандний товар в країну руками самих митниць. Його можуть дати конфіскувати, якимись шляхами домогтися від експертів заниженої оцінки, а потім офіційно за копійки викупити. Так контрабандний товар легалізується і отримує всі необхідні документи.
– сказав «Вістям» Олег Платонов.
Юрист Ростислав Кравець теж говорить, що низька ціна багатьох товарів викликає питання. «Майно йде за безцінь своїм людям, а потім спливає в різних бутиках і магазинах, торгових мережах», – говорить Кравець.
За його словами, є лазівки і як продати за безцінь товар на торгах. «Все залежить від системи проведення торгів. Можливі приховані ставки, схеми з «другим покупцем».
Припустимо, лот коштує 100 грн. З’являється покупець, який називає ціну 101 грн, а другий називає ціну мільйон. По завершенню торгів покупець з мільйоном відмовляється купувати і переможцем стає той, який запропонував 101 грн. Така ситуація працює не перший рік, і все на це закривають очі.
– пояснив Ростислав Кравець.
Шукайте деталі в групі Facebook