Три важливі чинники: експерти розповіли, що вплине на долар в 2020 році. Б’є антирекорди!

Прогнозувати вартість американської валюти регулятор не береться

Гривня зміцнилася по відношенню до долара на 4% за місяць і на 15% з початку року – курс долара в Україні б’є антирекорди. При цьому не збувся жоден прогноз експертів – як українських, так і міжнародних. Тому прогнозувати курс долара на 2020 рік безглуздо, пояснив заступник голови Національного банку України (НБУ) Олег Чурій.

“Прогнозувати – невдячна справа. Практично всі аналітики і експерти, які прогнозували курс, не вгадали його ні в минулому році, ні в цьому”, – зазначив він.

Втім, Чурій перерахував фактори, які будуть впливати на стійкість гривні в наступному році. В першу чергу, це іноземні інвестиції.

“Я скажу так. Якщо, знову-таки, порівнювати Україну з східно-європейськими країнами 20-річної давності, тоді ці країни теж були значно недоінвестованими. До них почали приходити інвестиції тільки після проведення економічних реформ. І це призводило, зокрема, до посиленню курсу їх валют. у порівнянні з нашими сусідами, в Україні до недавнього часу теж не було реальних реформ, скоріше, їх імітація. Але якщо ми сьогодні будемо проводити реформи, я вірю, що до нас теж почнуть приходити серйозні інвестиції і ми зможемо через якийсь час д ОДПА наших європейських сусідів. При цьому інвестиції – дуже важливий фактор, який впливає на курс. Якщо будуть інвестиції – значить, буде достатня пропозиція валюти на ринку”, – пояснив заступник голови НБУ.

Другий фактор – ціни на українські експортні товари. Адже якщо вони знизяться, обсяг валюти в країні теж зменшиться.

“Не можна сказати, що сьогодні ціни на наші експортні товари знаходяться на високому рівні, навіть якщо порівняти з попередніми роками. Імовірність подальшого істотного зниження цін на наші товари не така висока. При цьому навіть в такий не дуже сприятливої ситуації обсяги експорту продовжують рости, що говорить про підвищення рівня продуктивності економіки. Якщо ж зростання світової економіки буде сповільнюватися і далі, то центробанки розвинених країн будуть зменшувати свої облікові ставки. Це буде також мати позитивний ефект на українську економіку, так як залучати зовнішні ресурси стане дешевше”, – підкреслив Чурій.

Третім важливим фактором залишається вартість грошей всередині країни.

“Облікова ставка НБУ буде знижуватися. Якщо інфляція до кінця наступного року продовжить перебувати на рівні близькому до 5%, то ми знизимо облікову ставку до рівня близько 9%. Це дасть можливість Міністерству фінансів залучати кошти ще дешевше, ніж сьогодні”, – додав Чурій.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.