Загострюється конфлікт між провідним українським кардіохірургом, директором Інституту серця Борисом Тодуровим та керівництвом Міністерства охорони здоров’я. Гостра переписка між провідними діячами української медицини розпочалася в соціальних мережах у перший день нового року і триває й досі, йдеться в сюжеті ТСН.
“У нас порожні склади, нам нема чим забезпечувати хворих”, – каже Тодуров і нарікає на нерозуміння суті проблеми керівництвом міністерства і особисто Уляною Супрун. Крім того, керівник Інституту серця просив дозволу відкрити філіали у прифронтових регіонах задля допомоги тамтешнім жителям і військовим, а також включити його заклад до переліку тих, яким офіційно дозволено проводити трансплантації, зокрема й механічних сердець. Надпис, який на останнього фломастером зробив нібито заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський, і вивів кардіохірурга з рівноваги. “От відповідь Лінчевського на розпорядження Кабміна: Нє-а і смайлик! Скажіть, як до цього ставитись нормальній людині, яка 30 років присвятила українській медицині, намагалась її зберегти, приумножити, як могла – і приходить якийсь і пише на розпорядженні прем’єра “нє-а”, і відмовляє нам, тисячному колективу щоб ми продовжували виконувати трансплантації органів і рятувати людей. Яка може бути реакція у нормального дорослого 52-річного кардіохірурга, який присвятив своє життя кардіохірургії?”, – пояснює Тодуров свою ініціативу з публічної переписки з Мінохорониздоров’я.
Лікар каже, що за два тижні конфлікту його мало-хто з колег підтримав, натомість зросла кількість пропозицій з-за кордону переїхати працювати до них. Однак медик нікуди тікати з України не збирається та запевняє, що не боїться жодних перевірок чи навіть перегляду ліцензії інституту. Так само не хвилюється з приводу звинувачень, що придбав ліки за нібито завищеними цінами, бо твердить, що медикаменти брали за цінами, які дозволяло міністерство охорони здоров’я, препарати були якісними, а закупівлі – прозорими.
Заступник директора інституту нейрохірургії Андрій Гук каже, що конфлікт стався, бо лікарів у міністерстві просто не чують. “Є нова команда міністерства охорони здоров’я, яка не зовсім розуміє, що вона робить і як вона робить. Усі пропозиції професійних асоціацій лікарів, пацієнтських організацій, всі звернення залишались без відповіді”, – каже нейрохірург. “Це не конфлікт Тодурова, пов’язаний із закупівлями та забезпеченням пацієнтів. Це конфлікт медичного товариства по відношенню до керівництва МОЗ, до його стилю, формам роботи”, – додає директор Центру ендокринної хірургії Олександр Ларін.
У МОЗ жодних коментарів на камеру не дають – відповідають виключно письмово на сторінці відомства в інтернеті. Стверджують, що тендери на придбання ліків для серцевих хворих оголошені, а завдяки тому, що закупівлі нині передано до міжнародних організацій, вдалось суттєво зекономити.
Щоб залагодити конфлікт, очільницю міністерства і директора інституту запросили до себе народні депутати на засідання коміту Верховної Ради з питань охорони здоров’я. Вони мають зустрітись наступної середи.
Шукайте деталі в групі Facebook