Війна триває не тільки за території, але й за розуми громадян. Варто слідкувати за інформаційною гігієною та менше дивитися телебачення. Це вкрай шкідливо для здоров’я.
Про це в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун написала у Facebook.
“Сидіння на дивані протягом тривалого часу підвищує ризики серцевих-судинних хвороб, діабету 2 типу, деяких видів раку і передчасної смерті. Водночас має й негативні наслідки для психічного здоров’я”, – каже урядовиця.
В одному з досліджень виявлено, що люди, які дивляться телевізор більше ніж 3 год на день, мали в два рази вищі ризики передчасної смерті у порівнянні з тими, хто дивився менше 1 години.
Є дослідження, які вказують, що кожна година перегляду телевізора після 25 років, зменшує тривалість життя майже на 22 хв.
Разом з низьким рівнем фізичної активності звичка дивитися телевізор впливає і на когнітивні навички в майбутньому — сповільнення швидкості обробки інформації та запам’ятовування. Поєднання малорухливості і переглядання телевізора близько трьох годин на день — одна з найбільш руйнівних комбінацій для роботи мозку.
Через надмірне переглядання телевізора можуть виникати проблеми із засинанням та браком глибокого сну.
Страждає й психічне здоров’я:
▪ Перегляд телебачення понад міру впливає на наш настрій. Особливо це стосується новин. Погані новини негативно впливають на настрій та сприяють відтворенню негативних емоцій. Така зміна настрою посилює особисті турботи, навіть коли вони не мають прямого відношення до новин, які транслюються.
▪ Доведено, що люди, які почуваються нещасливими, більше дивляться телебачення. Натомість ті, що почуваються щасливішими читають газети, книги та спілкуються.
▪ Надмірний перегляд телебачення може посилювати симптоми депресії.
Як зробити перегляд телевізора безпечнішим для здоров’я:
▪ Регулярно вставайте і рухайтеся. Поставте подалі від себе пульт дистанційного керування, щоби виникала потреба частіше підійматися та не сидіти на одному місці. Або ж під час перегляду робіть якусь домашню справу, що не вимагає сидіння, наприклад, прасування речей.
▪ Не робіть перегляд телевізора виправданням, щоби поїсти нездорову їжу. Обирайте більш корисні снеки або взагалі уникайте будь-якої їжі перед телевізором.
▪ Дбайте про свою інформаційну гігієну. Будьте більш відкритими до інших поглядів, аналізуйте інформацію, зіставляйте факти та мисліть критично.
Шукайте деталі в групі Facebook