Щороку у світі продають 70 мільйонів тонн одягу. Коли ж він набридає або відживає своє, опиняється на смітниках. У Європі намагаються боротися з бездумним споживанням.
Наприклад, існують спеціальні магазини і баки для старих речей. Потроху цю ідею підтримують і українці.
У кожного після прибирань у шафі з’являється чималий пакунок непотрібних речей. З одного боку, на смітник відправляти шкода, а з іншого розумієш, що вже ніколи не одягнеш цей одяг.
У цій ситуації є й інший варіант – допомогти тим, хто потребує, а заодно дати друге життя своєму вбранню. Для цього у великих містах України відкривають спеціальний благодійний магазин.
80% речей ми передаємо в розподільчі фонди, які потім передають цей одяг людям, які його потребують, і 15-20% залишаємо в магазині і продаємо,
– розповіла менеджерка з комунікацій магазину “Ласка” Анна Мойсеєнко.
Гроші від проданого одягу йдуть у фонди і притулки, які допомагають дітям, літнім людям і тваринам. Однак, у магазина – місія не лише благодійна, а й екологічна. Вони хочуть зменшити бездумне споживання і їм це вдається. Щомісяця збирають до 12 тонн одягу. А ще платівки, аксесуари і предмети інтер’єру.
Єдине – просять не приносити речі в поганому стані, адже таким складно знайти нового власника. А от ось міжнародна модна компанія H&M, яка нещодавно зайшла в Україну, готова забрати навіть найбруднішу річ, і навіть мотлох.
Шукайте деталі в групі Facebook