Вулкан Каримський викинув стовп попелу на висоту до 2,5 км над рівнем моря.
Про це повідомила Камчатська група реагування на вулканічні виверження (KVERT) Інституту вулканології і сейсмології Далекосхідного відділення Російської академії наук (РАН). Відзначається, що ця подія на вулкані сталося в понеділок вдень за місцевим часом, пише “Інтерфакс”.
“Попілний шлейф поширився приблизно на 65 км на схід-південний схід від Каримського”, – йдеться в повідомленні.
KVERT встановив для цього вулкана підвищений – помаранчевий колір небезпеки для авіації.
У свою чергу в головному управлінні МНС Росії по Камчатському краю повідомили, що попилопади в населених пунктах півострова не з’являлися.
Як повідомлялося, кількома годинами раніше інший камчатський вулкан – Шивелуч – викинув стовп попелу на висоту 4 тис. 700 м над рівнем моря. Тоді попелопадів в житлових районах теж не було.
Каримський (висота – 1 тис. 536 м) – один з найбільш активних вулканів Камчатки, розташований в Елізовском районі в 125 км на північ від Петропавловська-Камчатського. Останнє виверження Каримський вулкана почалося в січні 1996 року і триває досі. У 1996 році викиди розпеченого речовини відбувалися, зокрема, з дна Каримського озера, розташованого в 6 км від вулкана.
Шивелуч – найпівнічніший діючий вулкан Камчатки, розташований в 45 км від селища Ключі Усть-Камчатського району, де проживають близько 5 тис. осіб. Це одне з найбільших вулканічних споруд Камчатки. Активність Шивелуча посилилася в травні 2009 року. В результаті цього купол вулкана прорізала ущелина завглибшки близько 30 м.
Шукайте деталі в групі Facebook