Екологи попередили Україну про катастрофу: «небезпека вже поруч»

Еколог розповіла, що буде з Україною через п’ятдесят років

Глобальне потепління і підняття рівня Світового океану понесе за собою масштабні наслідки для планети. Це призведе до затоплення багатьох населених пунктів, промислових і екологічно небезпечних об’єктів. Не омине ця негода і Україну.

Софія Садогурська, уповноважена ГО “Экодействие”, попередила про те, що в разі незмінності сучасних темпів збільшення викидів парникових газів, на початку наступного століття температура повітря підвищиться в 4 градуси (за Цельсієм), а висота Чорного і Азовського морів підніметься не менше, ніж на 82 сантиметри.

В Україні в прогнозовану зону затоплення потрапило 590 населених пунктів. При цьому, найбільші з них – Одеса, Миколаїв, Херсон, Бердянськ, Маріуполь і Керч – ризикують повністю або частково піти під воду.

Згідно з даними дослідження, в Україні близько 75 тисяч осіб ризикують стати кліматичними переселенцями. Також в зоні ризику 445 промислових майданчиків, 13 сміттєзвалищ, 36 очисних споруд (всього 626 екологічно небезпечних об’єктів).

До 2100 року серед екологічно небезпечних об’єктів, що потрапляють в зону ризику, вказуються меткомбінат “Азовсталь” в Маріуполі і ставки-відстійники заводу “Кримський титан” під тимчасово окупованих Вірменському. Згідно з дослідженнями, через підвищення рівня моря в Україні 98 об’єктів природно-заповідного фонду та історико-культурної спадщини можуть виявитися затопленими.

“200 тисяч гектарів сільськогосподарських земель, 10 тисяч гектарів виробничих територій, а також майже 2 тисячі будівель комерційного і виробничого призначення”, – додала Садогурська.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.