Чим особливий Другий Святвечір або “Голодна кутя”

Другий Святий вечір, або “Голодна кутя” – це вечір 18 січня напередодні Водохреща. З появою першої зірки на небі вся сім’я сідає за стіл, який накривають лише пісними стравами, а головна страва в цей вечір – кутя.

З ранку і до вечора на Другий Святий Вечір триває строгий піст. Він не стосується лише маленьких дітей і людей літнього віку. Вранці люди йдуть в церкву, щоб посвятити воду. Глеки або маленькі бідончики прикрашають колосками пшениці, або сушеними квіточками.

Страви на Другий Святвечір Всі страви в цей вечір повинні бути пісними – на столі необов’язково повинно бути 12 страв, як і на Святвечір. Однак у західних областях України традиційно ставлять саме таку кількість страв. Головні страви, які повинні бути на столі – це кутя, борщ з грибними вушками, вареники з начинкою, грибна підлива і узвар (компот із сухофруктів).

Страви на Другий Святвечір На стіл кладуть трішки сіна, зверху – білу скатертину. Як тільки на небі з’явиться перша зірочка, сім’я збирається за святковим столом. Спочатку всі повинні скуштувати кутю і лише потім починають вечеряти.

Голодна кутя − завершує цикл різдвяно-новорічних свят. Готують її перед Водохрещам у день церковного посту, тому знову варять зерно на воді і, взагалі, голодна кутя складається в більшій мірі з крупи і меду. Але, за бажанням, ви можете додати мак, горіхи чи родзинки.

Рецепт голодної куті на Другий Святвечір

Інгредієнти:

склянка пшениці;

2-3 склянки води;

1 ст. л. рослинної олії;

дрібка солі; • 100-150 г маку (за бажанням);

100 г родзинок (за бажанням);

100 г волоських горіхів (за бажанням);

2-3 ст. л. меду.

Рецепт голодної куті:

Переберіть і промийте пшеницю. Перш ніж варити, замочіть крупу на кілька годин або краще на ніч. Потім зваріть пшеницю в каструлі, додавши у воду щіпку солі і ложку олії.

Поки вариться пшениця, залийте мак окропом і залиште на годину. Родзинки замочіть на 20 хвилин. Коли мак набрякне, відкиньте його на сито, щоб стекла вся зайва рідина. Потім перетріть мак у блендері, кавомолці або м’ясорубці до появи білого “молочка”.

До крупи додайте перетертий мак, подрібнені й обсмажені горіхи, родзинки і мед. Перемішайте і подавайте на святковий стіл.

Якщо ви готуєте традиційну голодну кутю, то додайте до пшениці лише мед та добре вимішайте перед подачею.

Крім голодної куті, господині готують ще 11 пісних страв. Обов’язковою умовою в Другий Святвечір є збереження миру і спокою, будь-які сімейні сварки неприпустимі.

 

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.