З 1 січня змінюються правила працевлаштування українців у Польщі (відео)

З нового року Польща змінює правила працевлаштування для іноземних громадян. З 1 січня польські роботодавці будуть змушені брати дозвіл на роботу для іноземця у місцевої влади. Це дозволить легалізувати роботу мігрантів та покращити умови праці.

robota-v-polshchi

До слова, в Польщі зараз працює приблизно мільйон українців. Роботи для українців у Польщі багато. Сайти оголошень рясніють пропозиціями працевлаштування ― чи сезонного, чи на постійно.

90% усієї пропонованої праці в Україні ― від нелегальних посередників, кажуть фахівці. Ліквідувати цей тіньовий ринок мають наші урядовці. Хоча поляки теж зізнаються, що досить часто працевлаштовують іноземців нелегально.

«В 2015 Польща видала 800 тис. дозволів на роботу, з них 95% отримали українці. При цьому офіційно працевлаштованими були всього 500 тисяч громадян України», – зазначив заступник міністра у справах сім’ї, роботи і соціальної політики Польщі Станіслав Швед.

«Більшість українців, які працюють в Польщі, працюють на підставі договорів, які не надають можливості соціального забезпечення. За статистикою, тільки 15% трудових договорів забезпечують умови праці для українців, такі ж як для польських працівників», ― розповів голова Українсько-польської господарчої палати Яцек Пєхота.

Шоб уникнути зловживань з обох боків, польська асоціація підприємців та роботодавців пропонує легалізувати українських заробітчан. Це дасть трудовим мігрантам можливість отримувати страхівку і бути впененим, що поляки дотримаються усіх букв їхнього трудового кодексу.

«Ми виступаємо за легалізацію праці у Польщі для мільйона працівників з України, які зараз працюють, за нашими підрахунками, у Польщі. Щоб вони могли користуватися такими ж правами, як і громадяни Польщі», ― розповів президент Союзу підприємців Польщі Цезари Казьмєрчак.

Відтак з 1 січня роботодавцю достатньо написати заяву про намір працевлаштувати іноземця та зареєструвати його в органах місцевої влади. На підставі такої заяви працівнику видають річну візу з правом працювати 180 днів у році. Компанії, які відправляють українців на роботу до Польщі, кажуть, що це зменшить у рази підпільні контори.

Також це зменшить ризик потрапити у «робочу пастку» за кордон. А ще з нового року трудові мігранти у Польщі отримуватимуть більші зарплати. Зараз дозволений законом мінімум становить 8 злотих на годину ― це 52 гривні. А з 1 січня такий мінімум становитиме 12 злотих.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...