Купуючи кішку, людина не тільки бере на себе відповідальність за тварини, а приймають до відома можливий ризик підчепити серйозну хворобу. Справа в тому, що деякі з хвороб, які переносять наші улюблені тварини, так само небезпечні і для людей. При цьому, заразитися можна не тільки від домашньої тварини, а й при контакті з ним на вулиці або в гостях, де живе пухнастик. Тому важливо знати про можливі небезпеки і ризики якомога більше.
Токсоплазмозом можна легко заразитися при збиранні котячого лотка. Віруси цього захворювання знаходяться в екскрементах вихованця. Також заразитися ним можна, якщо вживати в їжу погано проварене або просмажене м’ясо і при обробці сирого. Хвороба може не проявляти симптоми, а може і викликати судоми, високу температуру, нудоту, привести до запалення лімфовузлів.
Це захворювання несе особливу небезпеку для вагітних жінок, так як може привести до серйозних патологій мозку, нервової системи, спровокувати викидень і навіть привести до смерті дитини. Крім того, у малюка може з’явиться вроджений токсоплазмоз, жовтяниця або розумова відсталість.
Сказ – одна з найнебезпечніших і непередбачуваних хвороб. Найчастіше нею заразні дикі або вуличні тварини. Передається через кров, слизову і слину шляхом укусу. Відразу виявити зараження не вийде: інкубаційний період становить від 10 днів. Зазвичай людини починає морозити, нудить, з часом уражається спинний мозок. Кращий спосіб перестрахуватися – вакцинація, так як при появі перших симптомів шанс вилікувати сказ мінімальні.
Сальмонельоз як гостра бактерійна інфекція може доставляти багато неприємних моментів людині. Наприклад, озноб, діарею, порушує роботу шлунково-кишкового тракту і т.д. Передається через погано оброблену їжу, під час контакту з вихованцями або збирання клітин. Бактерії сальмонели практично не реагують на антибіотики, тому лікування займає багато часу і зусиль.
Хламідіоз як ще одна бактеріальна інфекція може передаватися статевим або повітряно-крапельним шляхами, але ризик зараження від пухнастого товариша також існує. Для кішки хвороба значно небезпечніше, ніж для господаря, так як в деяких випадках може привести до загибелі улюбленця.
Токсокароз найчастіше передається дітям за допомогою тактильного контакту з домашніми тваринами. У людини з’являються характерні висипання по тілу, опухає особа, починається лихоманка. При попаданні личинок в очну систему спостерігається пошкодження очей. Хвороби серця і дихальної системи збільшують ризик летального результату.
Шукайте деталі в групі Facebook