Власник квитанції каже, що сума нарахована при працюючому лічильнику. Суми в платіжках, які більшість киян отримали цього тижня, б’ють усі рекорди.
Цьогорічний опалювальний сезон, на який з острахом чекало все населення, вже називають найскандальнішим за всі роки.
Мешканці звичайної багатоповерхівки на Татарці приголомшені, бо за 10 днів тепла їм нарахували більше тисячі гривень кожному. “Сума вказана за півмісяця 1251 гривня”, – обурені кияни. І це за наявності лічильника, який іще донедавна справно працював, але з невідомих причин несподівано зламався. Сусіди чули, що тепловий пристрій ніби забирали на “повірку”, але потім повернули. І лише зараз з’ясувалося, що лічильник не працює, бо з нього загадковим чином зникла важлива деталь.
Пожильці винуватять “Київенерго”, бо, мовляв, тим вигідно нараховувати оплату без урахування наявності лічильників. У те, що лічильники масово крадуть по всій столиці, як запевняє теплопостачальник, городяни не вірять. “Красиво все так зроблено. Сказали хочете – збирайте з будинку 50 тисяч, ми вам поставимо”, – кажуть жителі будинку, де офіційно вже немає вимірювального приладу.
Комунальники пояснюють, що за власні кошти встановлювати лічильники не можуть, бо рахунки “Київенерго” заблоковані. Крадіжки ж пояснюють справою рук мисливців за брухтом і кольоровими металами. Експерти попереджають, що “вибити” гроші та повернути розкомплектовані лічильники або некоректно нараховані гроші в платіжках – дуже важко. І це доведеться робити лише через суд, і то за умови, якщо за це взятися колективно. Для цього необхідно створити комісію, котра складе відповідні акти, оформити листи-звернення, докласти копію рахунку з проханням перерахувати або підтвердити вказану суму для оплати.
Інший шлях – прийти особисто в центр обслуговування і простояти годинами в черзі, аби потрапити на прийом до оператора. Там уже стоять люди з квитанціями, до яких чимало питань: у когось раптово з’явився борг, а хтось отримав вимогу сплатити 6571 гривню. “І це з лічильником”, – каже власник платіжки. Обурені містяни попереджають, що терпіти такого свавілля не збираються, тож якщо тарифи не перерахують – вони їх просто не сплачуватимуть. А для спротиву скликатимуть громадські збори та звертатимуться у всі можливі інстанції. “Тепло на дворі – такі гроші! А що буде, як мороз буде по 20-30 градусів, що людям робить?”, – кажуть жителі столиці. Їх намагаються заспокоїти автори нинішніх тарифів: мовляв, паніка перебільшена. Помилки в платіжках вони разом із теплопостачальником переглянуть, а винних притягнуть до відповідальності.
Шукайте деталі в групі Facebook