Понад півмільйона переглядів за два дні набрало відео в Інтернеті, де водій маршрутного автобуса Київ-Рівне під час руху гортає в мобільному телефоні свою сторінку в соцмережі. Зайняті телефоном у нього були обидві руки, хоч на ту мить він уже їхав і віз пасажирів, ідеться в сюжеті ТСН.
2-хвилинне відео зняла одна з пассажирок і виклала до тої ж таки соцмережі. Її користувачі почали гнівно коментувати побачене. “Через таких горе-водіїв люди гинyть! Звільняти!”, “Забрати ліцензію і вигнати, штраф виписати місячний”, “Жaх! Пасажири краще би зробили щось із ним, а не телефон знімали! Безвідповідальність цілковита!”, – лише деякі відгуки на ролик. Саме з Інтернету про вчинок свого водія дізналося й керівництво фірми-перевізниці. “Це є ганебний випадок для нашої фірми”, – визнали там.
Поведінці кермувальника здивувалися, адже дотепер скарг на нього не було. Але після появи відео чоловіка звільнили, а для інших шоферів закупили гарнітури. “Ще раз провели інструктажі. Тепер перевіряємо гарнітуру, диспетчера будуть перевіряти на вокзалах”, – пояснив заступник директора фірми-перевізника Василь Жеребило.
Сам зірка мережі зізнається, що йому самому прикро за такий випадок. “Я навіть не знаю, що я шукав в тому фейсбуці. Просто їхав собі помалу, листав і тут жіночка мені зробила зауваження. Я мовчки телефон відклав”, – розповів водій Анатолій Коток. У нього стаж 28 років, виправдовувати свою помилку чоловік не хоче. “Вибачаюся перед пасажирами дуже. Я неправий 100%, тому що це впливає на безпеку руху. Перед всією Україною – не можна так робить”, – заявив чоловік.
Патрульні погоджуються, що небезпека потрапити в ДTП при неуважності водія дуже зростає. “Іноді при перестроюванні дивишся вправо-вліво – і наче нема автомобіля. А якщо буває швидкість велика, автомобіль може з’явитися неочікувано, тому треба бути уважним постійно”, – пояснює начальник відділу безпеки дорожнього руху патрульної поліції Рівного Сергій Коханюк. Копи вже склали на водія адмінпротокол, і тепер той має сплатити 425 гривень штрафу.
Оштрафувати шоферів маршруток можуть іще й в Укртрансбезпеці, щоправда зафіксувати порушення мають самі під час рейду. І після стpaшної ДTП рівненської маршрутки на Житомирщині, де зaгuнyли десятеро людей, інспекторів на дорозі побільшало. Вони радять пасажирам не лише писати скарги на порушників, а й діяти самим. “Обережно зробити зауваження водію, щоб його не відволікати. Напряму, я думаю, вони можуть звернутися до перевізника”, – пояснив заступник керівника Укртрансбезпеки в Рівненській області Тарас Наконечний.
Герой же відео з півмільйонними переглядами нині в пошуках роботи. Каже, за свій учинок шкодує, штраф сплатить, а тішиться тим, що обійшлося лише втратою робочого місця, а не черговими cмepтями на дорозі.
Шукайте деталі в групі Facebook