Підвищення тарифів на ЖКГ вдарило по багатьом нашим співгромадянам, але особливо сильно збільшення плати за комуналку відчули внутрішньо переміщені особи, які знімають житло. Якщо оплата послуг ЖКГ стає непосильною ношею, переселенці переїжджають з орендованих квартир у гуртожитки або навіть повертаються на непідконтрольну територію.
Багато ВПО помилково вважають, що лише у громадян із «пропискою» і власників житла є можливість оформити субсидію на оплату житлово-комунального господарства, насправді – це не так.
«Згідно зі статтею 6 Постанови КМУ No848, субсидія може призначатися особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні на підставі договору оренди житла, якщо їй нараховується плата за житлово-комунальні послуги. Таким чином, внутрішньо переміщені особи за наявності договору оренди житла мають право на оформлення субсидії, – каже адвокат запорізького офісу БФ «Право на захист» Вадим Стремоухов. – У Постанові КМУ No 1156Е сказано, що орендарі житла можуть оформити субсидію, якщо вартість комунальних послуг для дорівнює або перевищує 15% від загального місячного доходу сім’ї ».
Звичайно, якщо орендарі оформлять такий договір, власник житла за законом повинен буде платити податки (ставати приватним підприємцем для цього йому не доведеться). Якщо раніше такий варіант викликав сумніви у багатьох орендодавців, то зараз ситуація змінюється – вигідніше заплатити податки і дозволити квартиронаймачам оформити субсидію, ніж зовсім їх втратити.
У таких випадках договір оренди може являти собою звичайний не завірений нотаріально рукописний документ без будь-яких печаток.
Єдина умова: розмір орендної плати повинен бути відповідним для даної адміністративно-територіальної одиниці.
Шукайте деталі в групі Facebook