До того ж, чоловік міг сісти за кермо втомленим, бо напередодні здолав шлях із Рівного до Києва.
П’ятнадцять чоловік загинули у автокатастрофах на Житомирщині та Миколаївщині маршрутка “Київ-Рівне” зіштовхнулася з фурою. Водій та дев’ятеро пасажирів буса загинули, ще десятеро травмовані.
У поліції вже заявили, що не сумніваються в тому, що винен водій маршрутки, який наздогнав фуру, не гальмуючи. Але відомо, що вантажівка в цей час виїжджала з узбіччя біля заправки і могла не пропустити мікроавтобус. На заправці є камери спостреження, їх уже вилучили і, можливо, вони допоможуть достеменно встановити причину цієї жахливої аварії. З місця ДТП досі не забрали тіла, тому тут величезний затор у напрямку з Києва. Усіх загиблих досі не ідентифікували. Відомо, що серед них 14-річний хлопчик, киянка та громадянин Грузії.
У селі Глибочиця на Житомирщині маршрутка “Київ–Рівне” зіткнулася з фурою. Водій та дев’ятеро пасажирів буса загинули, ще десятеро – травмовані. За кілька годин до того на Миколаївщині мікроавтобус, що віз відпочивальників з Одеси до білоруського Гомеля, теж врізався у вантажівку. Внаслідок цієї аварії п’ять людей загинуло – це пасажири та водій автобуса.
Аварія сталася на 127-му кілометрі траси Київ-Чоп. У водія та пасажирів, які сиділи попереду, шансів вижити не було. “До прибуття рятувальників ті люди, які проїжджали повз, зупинялися, надавали допомогу тим, хто постраждав. Рятувальникам вдалося вивільнити хлопчика, який був затиснутий конструкціями автомобіля”, – розповів заступник начальника ДСНС у Житомирській області Олег Держанівський. З місця ДТП постраждалих швидкими забрали у три лікарні Житомира. У дитячій зараз два пацієнти: 11-річна дівчинка із забоями та хлопчик, якому на вигляд років 10. За його життя борються лікарі. “Складна політравма, дитина дуже постраждала. Дитина без свідомості, на жаль. Вона зараз в операційній, сказати щось упевнено я не можу”, – пояснив головний лікар Житомирської обласної дитячої лікарні Юрій Довгополий.
В обласній лікарні ще четверо людей – це найважчі з потерпілих. “Один пацієнт зараз знаходиться в операційній, проводиться оперативне лікування. Два чоловіка у свідомості, політравми і травми, один невідомий без свідомості, забій мозку, перелом щелепи, перелом кісток черепа. В основному, черепно-мозкові травми і таракальні травми”, – розповів завідувач відділенням інтенсивної терапії Геннадій Загуменняй.
Водій вантажівки, у яку врізалася маршрутка, не постраждав. Він розповів, що виїжджав із заправки, а метрів через 300 відчув сильний удар. Переконує, що дорога у цей час була вільною, бусика в його полі зору не було. “Я не бачив його в дзеркало, з якою швидкістю він рухався. Не було нікого, коли я виїхав на свою смугу. Я спокійно їхав. Їхав великий автобус – я його бачив, я його пропустив”, – розповів Олександр. Що фура, виїхавши із заправки, не підрізала маршрутку, певен і керівник обласної поліції. Він припускає, що бусик рухався з великою швидкістю і перед зіткненням із причепом не гальмував. “Тут стовідсотково я можу сказати, що провина водія маршрутки. Тому що гальмівного шляху не було. Причини, що призвело до цього, ми зараз будемо встановлювати. Це може бути і відволікання водія, і погано йому стало”, – припустив начальник ГУ НП у Житомирській області В’ячеслав Печененко.
Про водія маршрутки відомо, що він із Рівного, позичив мікроавтобус у друзів і рушив на Київ напередодні, а наступного дня повертався назад із людьми, перевозити яких не мав жодного права. “Перевезення взагалі нелегальне, ніяких дозвільних документів не було, і взагалі у того водія навіть не було посвідчення категорії D, він не мав права керувати автобусом”, – розповів заступник начальника управління Державної служби “Укртрансбезпека” Іван Герега. Фірма, яка мала право на нерегулярні перевезення, зареєстрована в хаті у селі під Рівним. Її парк – це один мікроавтобус, який позичили другу і який сьогодні став могилою для десяти людей. Сусіди кажуть, що маршрутку тут ніколи не бачили, а в управлінні трасбезпеки додають, що працевлаштованих водіїв у підприємців теж не було. “Автоперевізник не має договору на передрейсовий технічний огляд транспортного засобу і медичний огляд водіїв, вони непрацевлаштовані”, – пояснив начальник обласного управління “Укртрансбезпеки” Микола Коваленко.
Шукайте деталі в групі Facebook