Варто відзначити, що піцерії в Італії можна зустріти так часто, як і голубів. А голубів в цій країні мільйони. Щоб поїсти піцу в Італії, не треба далеко ходити. Досить покрутити головою і пошукати напис Pizzeria.
У нас замовити піцу, звичайно, не настільки легко, але також не складе труднощів. Тільки ось з блюдом, приготованим своїми руками і з душею, ніщо не зрівняється, тим більше, що робити піцу легко. Рецепт з приготування, мабуть, найвідомішої страви італійської кухні нам надав шеф-кухар Роман Шуста. Нам знадобиться для тіста:
борошно (з твердих сортів пшениці) – 90 грамів;
дріжджі (сухі) – 1 грам;
оливкова олія – столова ложка;
сіль – щіпка;
вода – 50 грамів.
Для начинки:
томати – 400 грамів;
сіль – щіпка;
перець – за смаком;
базилік – 1 пучок;
моцарелла – 200 грамів.
Спосіб приготування:
Секрет гарної піци, будь вона домашня або класична, завжди в якості тіста. Для піци ми приготували класичне тісто з борошна твердих сортів пшениці, дріжджів, оливкової олії, солі і води. Всі інгредієнти необхідно змішати між собою. До речі, ми взяли пропорції для кульки тіста в 130 грамів, з нього вийде 1 невелика піца. Пограммовку інгредієнтів можна збільшити.
Тісто замішується виключно вручну і розкочується тонким шаром (як правило, пів сантиметра завтовшки).
Для начинки необхідно приготувати томатний соус. Для цього томати, сіль, перець збиваємо в блендері до однорідної маси.
Томатну суміш наносимо на тісто, посипаємо тертим сиром і кладемо базилік. Духовку розігріваємо до максимуму, орієнтовно це 225 градусів, і ставимо піцу на 10-12 хвилин. Цього часу буде досить.
Класична піца – та, яка випікається в помпейскій печі на дровах, жар від них відбивається від склепіння печі і падає на піцу. Готується вона дуже швидко – потрібно лише кілька хвилин. У звичайній духовці на це йде трохи більше 10 хвилин.
Готову «Маргариту» можна прикрасити зеленню і скропити оливковою олією. До речі, помітили, що піца як символ Італії нагадує кулінарний прапор країни. Білий колір піци – сир моцарелла, молодий італійський сир родом з регіону Кампанія. Червоний – томатний соус або стиглі червоні помідори. Зелений – базилік, головна кулінарна трава Італії.
Шукайте деталі в групі Facebook