Ось чому антиквари влаштували справжнє полювання за старими швейними машинками “Singer”

Роздивляючись старі речі на бабусиному горищі, ти немов опиняєшся в якомусь іншому світі.

5-2-800x484Мало того, що все навколо буквально дихає історією, так ще і призначення багатьох предметів незрозуміле. Пам’ятаю, в дитинстві мені дуже подобалося розглядати бабусину швейну машинку. Я був у захваті від хитромудрих кольорових візерунків на чорному лакованому корпусі і міг довго розглядати ажурний орнамент, яким були щедро прикрашені металеві деталі. Сучасні швейні машинки давно вже перетворилися в звичайний інструмент, і жодному виробникові навіть в голову не прийде так витончено їх прикрашати.

Американська компанія «Зінгер» була заснована в 1851 році і незабаром стала найбільшим виробником швейних машинок.На початку XX століття поставляти швейні машинки з-за океану стало невигідно, адже з’явилося безліч конкурентів, що пропонують схожі вироби за меншу ціну.

Тоді керівництво компанії «Зінгер» вирішило заснувати виробництво швейних машинок в Підмосков’ї. Для цієї мети була викуплена земля в містечку Подільському. У той час це було зовсім маленьке поселення, що налічувало всього 5 тисяч жителів, тому будівництво нового заводу обійшлося порівняно дешево. Буквально під боком була залізниця, що робило розташування фабрики надзвичайно вигідним. Всього за десяток років новий завод «Зінгера» став одним з найбільших в Європі. Перед початком Першої світової війни фабрика випускала 600 000 швейних машинок на рік!

З цими старовинними швейними машинами пов’язано безліч легенд. Згідно з однією з них, в 1998 році компанія «Зінгер» оголосила про пошук своїх машинок з серійним номером, що починається з одиниці. З чуток, щасливого власника такого раритету очікує винагорода в розмірі від 30 тисяч до мільйона доларів, тому антиквари почали масово скуповувати машинки. Офіційного підтвердження цьому немає, але, як то кажуть, диму без вогню не буває …singer
За іншою легендою, ранні зразки російських «Зінгер» містили в собі цінний метал паладій. А недавно навіть з’явилася чутка, що в оригінальних голках раритетних машинок знаходиться рідкісне речовина – червона ртуть!

Як бачиш, старі швейні машинки – це набагато більше, ніж простий інструмент.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...