У Польщі мають намір створити державний орган, який буде захищати заробітчан
Про це розповів заступник голови МЗС Польщі Бартош Ціхоцький.
За його словами, в Польщі працюють близько двох мільйонів українських робітників, і польські фірми потребують українських працівників.
«Можливо, доцільним було б створити державне агентство, яке працювало б і в Україні, і в Польщі, інформувало б українців, які є вакансії», – вважає чиновник.
Також агентство займалося б захистом трудових прав заробітчан і стежило за дотриманням обов’язку сплати пенсійного внеску, додав Ціхоцький.
Нагадаємо, українські заробітчани можуть негативно вплинути на економіку країни, якщо вирішать отримувати пенсію в Україні.
«Повернення працівників пенсійного та передпенсійного віку в Україні та отримання ними пенсії буде негативно позначатися на економіці», – зазначає експерт.
Крім того, в Україні недооцінили обсяг грошей, які наші земляки переводять з-за кордону. У НБУ повідомили, що раніше давали невірні оцінки обсягу переведених коштів, а тепер методику поміняли.
Виявилося, що тільки в 2015 році в Україну було переведено 7 мільярдів доларів, що на 1,8 мільярда доларів більше, ніж розраховувалося раніше. За 2016 така різниця склала 2,1 мільярда доларів.
Також в 2017 році про притулок в ЄС попросили майже дев’ять тисяч українців, що значно менше в порівнянні з декількома попередніми роками. Такі оприлюднені 20 березня дані Євростату.
Так, у 2017 році 8945 українців попросили притулку в країнах ЄС. Для порівняння: в 2016 році притулку в ЄС просили більше 11 тисяч українців, в 2015-му – майже 21 тисяча, в 2014-му – 13 500.
Є країни, де число прохачів притулку з України відносно високо, однак значно нижче кількості заявників з інших країн.
Шукайте деталі в групі Facebook