“Ховати тільки після рішення суду…”: Експерти обурені новим законом. Куди тепер подіти тіла померлих і що потрібно знати українцям

Через нові правила, українські морги з 15 березня не зможуть прийняти тіло без проведення судово-медичної експертизи. ГолосUA розпитав співробітника ритуального будинку Андрія Дудника, куди тепер подіти тіла померлих, і скільки за часом займе весь процес в зв’язку з диким нововведенням.

– Відтепер влада придумала ховати українців тільки після рішення суду. До чого це призведе?

– Це абсурдно! На дане питання з етичної точки зору відповісти дуже складно. Хоча, якщо згадати принцип поховання радянських років, то тіла кілька днів перебували вдома після зовнішньої бальзамації. Хоча по релігійним правилам тіло протягом трьох діб має бути поховане. Якщо це не стосується кремації. Більшість українців зараз вдаються саме до такого способу.

– Чи потрібен на будь-яке поховання померлої людини дозвіл прокуратури?

– Це абсолютна неправда. Такого не існує. На даний момент прокуратура відповідну довідку на поховання може дати, якщо смерть настала раптово, і людина не перебувала ніде на медичному обліку. Також потрібно дочекатися дозволу на поховання з прокуратури, якщо смерть настала через кримінальне події. У будь-якому іншому випадку, тіло зобов’язані віддати родичам без довідки з прокуратури. На підставі свідоцтва про смерть в морзі зобов’язані видати тіло. Всі розмови про те, що тіла померлих будуть віддавати за рішенням суду – не відповідають дійсності. Нікого в моргах не будуть перетримувати. Якщо тіло передерживаться в морзі – це платна процедура. Відразу ж виникає питання, хто все це буде оплачувати?!

– Чи вистачає місць на кладовищі в Києві?

– Ні. Але з огляду на те, що місто багатотисячне і тут є корінне населення, то на кладовищах підхоронюють в уже існуючі могили, яким може бути і більше 100 років. Правда, це можна зробити тільки лише на тій підставі, якщо в могилі не було поховань більше 20 років. Основна кількість поховань в Києві – кремація. Люди, які не можуть почекати такий термін, можуть самостійно на 70 сантиметрів вкопати урну з прахом в могилу. Сільські кладовища – основне місце поховання в цій країні.

– У скільки обійдеться поховання на столичному кладовищі?

– Якщо людина має преференції або заслуги перед містом або країною, то місце під поховання видається безкоштовно за місцем проживання. Пересічному українцю місце на кладовищі обійдеться в тисячі гривень. Якщо поховання хочуть провести на облагородженій території, то ціна збільшується в кілька разів. Українців, які жили в столиці, але не мали київської прописки, в разі смерті, доведеться підхоронювати за місцем проживання. Хоча можна спробувати отримати дозвіл київської мерії на виділення ділянки. Але ніхто в черзі за могилами не стоїть.

– Скільки в Києві обходяться похорони?

– В середньому похорон з атрибутикою, транспортом і труною можуть обійтися в 3-4 тисячі гривень. Додаткові послуги, скажімо, бальзамація і відспівування священнослужителем, обійдеться трохи дорожче. Труну зараз можна замовити від 600-1000 гривень. Коли здається паспорт померлого, до відповідного відділення юстиції, то там надається довідка, на підставі який цей громадянин, якщо він пенсійного віку, отримує від держави дві пенсії.

– Багато ритуальних служби наживаються на біді. Як не стати жертвою?

– Є ряд безкоштовних послуг. Наприклад, тіло померлої людини повинні забирати безкоштовно. Найчастіше люди про це не знають. Потім, коли тіло привозять в морг, то там вже потрібно узгодити деталі, де саме будуть зберігати. Родичі можуть самі вибрати умови і вартість зберігання, але через психологічну травму ніхто на ці деталі не звертає уваги.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.