З січня поточного року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), знову підвищила тарифи на електроенергію для непобутових споживачів ще на 8-11%, а з квітня трапиться новий стрибок на рівні 7-15%.
Прямий наслідок підвищення тарифів для будь-якого домогосподарства – зростання ціни на кожен товар і послугу, кажуть експерти.
У результаті навіть після п’яти етапів підвищення тарифів на електроенергію для населення протягом 2015-2017 рр. (Загалом в 3,5 рази), тарифи на електроенергію не зрівнялися, а перехресне субсидування не зникло. Через постійне зростання цін для бізнесу тарифи для нього вдвічі вищі, ніж для населення.
Тариф на електроенергію для всіх категорій споживачів, крім населення, прямо залежить від рівня її ціни на оптовому ринку, говориться в матеріалі. Тариф складається з оптово-ринкової ціни (ОРЦ) електроенергії, технологічних витрат електроенергії, тарифу на розподіл електроенергії та витрат на її постачання.
При цьому саме на ОРЦ припадає левова частка в остаточній ціні – понад 85%. Рівень ОРЦ залежить від структури ринку генерації електричної енергії і від тарифів кожного виду генерації, пояснюють фахівці.
Нагадаємо, голова НКРЕКУ Дмитро Вовк запевняє, що RAB-регулювання дозволить зберегти тарифи на електрику в Україні найнижчими в Європі.
Шукайте деталі в групі Facebook