В Україні епідемія кору: як врятуватися від хвороби?

На Україну семимильними кроками наступає кір. За даними українського МОЗ, в країні зафіксовано вже більше двох тисяч випадків (в 70 разів більше, ніж в минулому році). Найбільше хворих в Івано-Франківській, Одеській та Тернопільській областях.

Хворіють як діти, так і дорослі. Буквально недавно, третього січня, стало відомо про те, що на кір захворіло ціле підприємство у Львові.

Крім того, запрацювали і спеціальні заходи, серед яких – заборона дітям без щеплення відвідувати навчальні заклади. Такі “санкції” були введені в Одесі і в Києві.

Чому так сталося і що потрібно робити, щоб уберегтися від хвороби.

Що таке кір?

Кір – це небезпечне захворювання. Згідно з даними ВООЗ, саме ця хвороба є однією з основних причин смерті серед дітей раннього віку, навіть не дивлячись на наявність безпечної та ефективної вакцини.

Збудником кору є вірус із сімейства параміксовірусів. Зазвичай він передається через прямий контакт, а також по повітрю, інфікує слизову оболонку, а потім поширюється по організму.

Ознаки та симптоми

За даними ВООЗ, першою ознакою кору зазвичай є значне підвищення температури, яке настає приблизно через 10-12 днів після інфікування вірусом і триває від чотирьох до семи днів. На цій початковій стадії можуть з’являтися нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча, а також дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік. Через кілька днів з’являється висип, зазвичай на обличчі і верхній частині шиї.

Приблизно через три дні висип поширюється по тілу і в кінцевому підсумку з’являється на руках і ногах. Вона тримається п’ять-шість днів і потім зникає. В середньому висип виступає через 14 днів (від 7 до 18 днів) після зараження.

Більшість смертельних випадків кору відбувається через ускладнення, пов’язаних з хворобою. Найчастіше ускладнення розвиваються у дітей у віці до п’яти років або у дорослих людей старше 20 років. Найсерйозніші ускладнення включають сліпоту, енцефаліт (інфекцію, що приводить до набряку головного мозку), важку діарею і пов’язану з нею дегідратацію, вушні інфекції і важкі інфекції дихальних шляхів, такі як пневмонія.

Важкий перебіг кору ймовірніше серед слабких дітей молодшого віку, особливо тих, хто відчуває нестачу вітаміну А, або чия імунна система ослаблена ВІЛ/СНІДом або іншими хворобами.

Серед груп населення з високими рівнями недостатності харчування і при відсутності належної медичної допомоги до 10% випадків кору закінчуються смертельним результатом. До ризику розвитку важких ускладнень піддаються також інфіковані жінки під час вагітності, а вагітність може закінчуватися мимовільним абортом або передчасними пологами. У людей, що перехворіли на кір, виробляється імунітет проти неї на все життя.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.