У понеділок, 15 січня снігом засипле вже схід країни. В Україну поволі приходить справжня зима – сильних морозів ще не було, але вже відчутно холоднішає.
У суботу, 13 січня в Україні не очікується снігу – по всій території країни хмарно, іноді буде проглядатися сонце. Практично скрізь очікується невеликий мороз, повідомляє Укргідрометцентр.
Так, в західних областях температура вдень коливатиметься в межах від 0 до -3 градусів. На півночі, в центрі і на сході України буде від -2 до -4, а в південних областях і Криму – від -3 до +2 градусів.
У неділю, 14 січня температура повітря залишиться практично такою ж, хіба що на заході, як і по всій решті України, температура вдень впаде до 2-4 градусів морозу. А в деяких областях – Херсонській, Запорізькій, Одеській, а також в Криму – випаде сніг.
У понеділок, 15 січня снігом засипле вже весь схід країни – Харківську, Луганську, Донецьку, Дніпропетровську, Запорізьку області. Випаде сніг і в Полтавській, Миколаївській, Херсонській областях, в Криму. При цьому температура повітря відчутно не знизиться – на сході і в центрі України вдень від 2 до 4 градусів морозу, на заході – від 1 до 3 градусів нижче нуля.
У вівторок, 16 січня сніг добереться вже до Сумської області. У східних областях продовжить холоднішати – середня температура повітря вдень складе від -3 до -5 градусів. На решті території країни погода без істотних змін.
У середу, 17 січня по всій території України очікуються опади – в південних областях пройдуть дощі, в центральних і західних мокрий сніг Трохи потеплішає: на заході і в центрі від 0 до 2 градусів тепла, на сході – від 0 до -2 градусів морозу, на півдні – від 2 до 6 градусів тепла.
Народний прогноз погоди
13 січня відзначається день пам’яті преподобної Меланії Римлянки. У народі називають цей день “Щедрий вечір”. Погода кожного наступного дня відповідала погоді кожного з дванадцяти місяців, повідомляє сайт Sinoptik. Якщо в ніч вітер дув південний, то рік очікували спекотний і урожайний.
Західний вітер віщував хороші надої і велика кількість риби, а східний – рясний урожай фруктів. Якщо помічали на вікнах лід, то розраховували на велику кількість меду. З цього часу день прибуває на годину.
14 січня вшановується пам’ять святителя Василія Великого, архієпископа Кесарії Каппадокійської. Якщо на Василя з ранку туман, то буде хороший урожай літом і восени. Якщо буде багато зірок на небі – буде багато ягід влітку. У колишні часи говорили: “Коли Васильєв день в році веселий, то і рік такий”, “Старий рік – до весни поворот”. Якщо на Василя тепло і сніг – літо буде теплим і дощовим.
15 січня вшановується пам’ять святителя Сильвестра Римського, преподобних Сильвестра Печерського і Серафима Саровського. У минулі часи в цей день був Курячий свято. 15 січня чистили курники і обкурювали їх смолою з оманом.
Сині вечірні хмари у цей день передбачали зміну погоди. Спостерігали також за місяцем: якщо його роги гострі і яскраві, слід чекати вітру. У народі говорили: “Январь жене завірюху за сім верст” – цей місяць хоч і холодний, але відносно спокійний.
16 січня – в цей день вшановується пам’ять святого пророка Малахії. За народним повір’ям, тільки в цей день можна напоумити одержимого меланхолією людини. І якщо зараз меланхолійність вважається рисою характеру, то у колишні часи це вважалося душевною хворобою.
Якщо в цей день на небі з’являлося біле велику хмару, це віщувало завірюху і заметіль. Погода на Малахію вказує, якою буде погода у березні.
17 січня вшановується пам’ять преподобного Феоктиста, Зосими Пустельника, який жив у IV столітті. У народі Зосима вважається покровителем бджіл.
Про бджіл тлумачить і прикмета цього дня: якщо у цей день “сніг на деревах сучки гніт – влітку бджоли роїтися будуть”. А якщо на небі немає хмар при сильному морозі, то морозна погода буде стояти і далі і не скоро відступить.
Шукайте деталі в групі Facebook