Потепління, згідно з прогнозом Укргідрометцентру, очікується на вихідних і на початку наступного тижня, повідомляє «Сегодня».
Українців в найближчі кілька днів чекає малохмарна і відносно тепла погода. З понеділка, прогнозують синоптики, стовпчик термометра підніметься до 30 градусів вище нуля.
В середині тижня разом з дощовим циклоном на територію заходу країни прийде похолодання — вдень повітря прогріється всього до 21-23 градусів тепла.
Прогноз погоди на тиждень
Дев’ятого вересня в Україні очікується потепління, стовпчик термометра вдень підніметься до 25-27 градусів вище нуля в центрі, і до 29 градусів тепла — на півдні країни.
Відносно прохолодна погода очікується на півночі — від 22 до 24 градусів тепла. На заході і сході України повітря вдень прогріється до 25-27 градусів. Опади в цей день не очікується.
10 вересня на всій території України очікується мінлива хмарність. Стовпчик термометра підніметься до 27-29 градусів. На решті території країни температура повітря вдень коливатиметься в межах 25-27 градусів тепла.
У понеділок, 11 вересня, синоптики прогнозують невелику хмарність. У південних областях України очікується потепління до 29-31 градуса вище нуля, а на сході — до 30 градусів.
У центрі країни температура повітря буде коливатися в межах 28-30 градусів, а на заході — від 26 до 28 градусів тепла. Без опадів.
12 вересня дощової циклон накриє частина західної України. Опади очікуються в Закарпатській, Чернівецькій, Івано-Франківській та Львівській областях.
При цьому, згідно з прогнозом Укргідрометцентру, на території заходу очікується похолодання. Температура повітря вдень тут підніметься всього до 21-23 градусів.
У центрі, на сході та в столиці очікується відносно тепла погода — від 28 до 30 градусів тепла вдень.
Народний прогноз погоди
Дев’ятого Вересня вшановується пам’ять преподобного Пимена Великого, повідомляє портал «Синоптик». Наші пращури погоду осені і зими визначали по горобині: якщо вона добре вродила — до дощової осені, морозної зими.
Як відомо, горобина є цінним поживним і лікарською рослиною, тому її активно використовували для лікування простудних захворювань.
10 вересня вшановується пам’ять преподобного Сави Крипецького. Наші предки славили врожай, починалися веселі осінні ярмарки. Люди не даремно поспішали впорається з польовою роботою, оскільки з цього часу нерідко починалися осінні дощі. Якщо в цей день було чути грім, то він передвіщав теплу осінь.
11 вересня відзначається свято Усікновення голови пророка Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна. День 11. вересня завершує літо: «Іван Пісний прийшов, літо червоне повів».
Наші предки в цей день слідкували за журавлями: якщо з Івана Пісного журавлі потягнули на південь, то осінь буде коротка, а зима — рання.
У вівторок, 12 вересня, відзначається Перенесення мощів святого благовірного великого князя Олександра Невського в Олександро-Невської лаври в Санкт-Петербурзі.
Наші пращури помітили, що теплий вечір і зоряна ніч 12 вересня обіцяють хороший врожай наступного року, а теплий і сухий день вказують на пізню зиму.
13 вересня вшановується пам’ять святого Кипріяна, єпископа Карфагенського. У минулі часи в цей день спостерігали за мешканцями водної стихії: якщо жаби стрибають на берег і вдень квакають, а риби вистрибують з води — буде дощ. З цього часу на городах збирають коренеплоди: моркву, буряк, картоплю.
У четвер, 14 вересня, відзначається день пам’яті преподобного Симеона Стовпника і матері його Марфи. З цього дня починається старе Бабине літо, яке триває до 21 вересня.
По цьому дню наші пращури визначали наступаючу осінь. Якщо перший день Бабиного літа ясний, то осінь буде тепла; сухо — осінь суха; погода тепла — зима буде тепла. А якщо трапиться дощ, то вся осінь дощова буде.
Шукайте деталі в групі Facebook