Малому бізнесу підготували податковий сюрприз

Пакет змін до Податкового кодексу України, підготовлений Міністерством фінансів України, дійсно здатний полегшити життя малому бізнесу.

podatki

Таку думку висловила юрист ЮК «Алексєєв, Боярчуков і партнери» Юлія Лец, повідомляє прес-служба компанії.

За її словами, це підтверджується введенням таких змін:

  • нової системи оподаткування доходів від здійснення дрібної індивідуальної діяльності;
  • податкових канікул на 5 років для новоствореного малого бізнесу;
  • права на амортизацію основних засобів, що використовуються в господарській діяльності;
  • запровадження прозорого відшкодування ПДВ за допомогою єдиного реєстру та інші нововведення.

«Для фізичних осіб головне нововведення — нова система оподаткування доходів від здійснення дрібної індивідуальної діяльності. Суб’єктами такої діяльності можуть бути фізичні особи, які не зареєстровані як підприємці і без права найму інших осіб. Формою реєстрації для таких «діячів» буде виключно заява, подана до органу місцевого самоврядування», — розповідає експерт.

При цьому, за словами юриста, для таких осіб буде фіксований розмір податку на доходи фізичних осіб в місяць в розмірі 10% від мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового року.

Ще одна, нова категорія податкової системи, по якій пропонують працювати підприємцям чиновники, — «пом’якшена» загальна система.

Як зазначила Лец, вона нагадує систему єдиного податку, але з деякими обмеженнями видів діяльності.

«Обсяг річного доходу у підприємців, що працюють за такою системою, може бути до 4 тис. розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового року. Об’єкт оподаткування — різниця між доходами і витратами, тобто прибуток. Ставка податку — 18%», — зазначає експерт.

Юрист також додала, що чиновники пропонують надати фізособам-підприємцям (крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування) право на амортизацію основних засобів, що використовуються в господарській діяльності (крім житлової нерухомості і автомобілів).

А також пропонується ввести на період до 31 грудня 2021 року податкові канікули для підприємств, у яких річний дохід не перевищує 3 млн грн, і розмір нарахованої за кожний місяць заробітної плати працівників не нижче, ніж дві мінімальні заробітні плати.

Шукайте деталі в групі Facebook



Загрузка...