Національний банк України розглядає можливість випуску електронної гривні на базі інноваційних технологій. Пілотний проект передбачає запуск інноваційного платіжного інструменту.
Електронну гривню можуть запровадити у рамках заходів проекту Cashless еconomy, повідомили у прес-службі НБУ. Експерти аналізують можливості використання технологій blockchain для впровадження інноваційної, високозахищеної, ефективної і гнучкої платформи, покликаної задовольнити потреби платіжного ринку країни і вирішити проблемні питання у сфері безготівкового обороту коштів в Україні, пише 24tv.ua.
“Зараз НБУ працює над можливістю створення такого програмно технологічного рішення. Його реалізація дозволить побудувати загальнодержавну, прозору і високоефективну роздрібну платіжну платформу з мінімальним транзакційними витратами і практично миттєвою швидкістю переказу грошей від одного учасника до іншого”, – зазначили у відомстві.
На першому етапі вивчається можливість пілотного впровадження прототипу платформи та інноваційного платіжного інструменту.
Пілотний проект планують провести на волонтерських засадах із залученням ініціативних учасників платіжного ринку України. А після реалізації пілотного проекту та оцінки його результатів Нацбанк прийматиме рішення щодо подальших дій щодо впровадження електронної гривні.
До слова, у ЗМІ з’явилася інформація з посиланням на джерела в НБУ про те, що банкнота номіналом 1000 гривень уже надрукована. За непідтвердженими даними, на купюрі зображений академік Володимир Вернадський. Однак в НБУ назвали інформацію державною таємницею і відмовилися коментувати дату введення в обіг нової купюри та її вигляд.
Шукайте деталі в групі Facebook