Такі євро радять навіть у руки не брати: для українців зробили попередження про гроші

Нацбанк розповів про рівень підробок валюти за минулий рік. Згідно з офіційними даними, підроблених євро значно менше, ніж доларів. Та все ж, вони є і їх кількість трохи зросла. Якщо говорити про номінали, то найчастіше підсовують фальшиві 200, 100 та 50 євро.


НБУ дав головну пораду, як уникнути неприємностей при обміні іноземної валюти. Радять навіть у руки не брати євро від «міняйлів» на вулиці. Це найлегший спосіб ошукати людей.

Також не рекомендують здійснювати фінансові операції через інтернет, навіть якщо курс є дуже привабливим. Якщо потрібно здійснити обмін валюти, краще звернутись у банк або ліцензований пункт обміну.

Як відрізнити справжні євро від фальшивих?
Євро не таке поширене в Україні як долари, тому ділки можуть цим скористатись. Тобто, населення візуально знає вигляд дрібніших банкнот, а ось з великими, які не так часто мають у власності, можуть виникнути нюанси.

Варто знати загальні рекомендації:
звертайте увагу на папір банкноти, який має бути доволі твердим та з рельєфністю,
євро виготовляють зі спеціального бавовняного волокна, тому ці гроші мають унікальний «хрускіт» під час скочування чи кількаразового згинання (звертайте на цей факт увагу, «слухайте» гроші),
подивіться, чи збережені водяні знаки — їх має бути три (наведіть банкноту на джерело світла, саме так найлегше побачити),
голограма при нахилі грошей має змінити зображення,
звертайте увагу на вшиту захисну нитку (не наклеєну, а саме вшиту).
Зараз рівень підроблення грошей такий, що з першого разу фальшиві можна і не відрізнити від справжніх.

 

Саме тому українцям радять навіть не брати в руки гроші від «міняйлів», навіть якщо курс є дуже привабливим.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.