В Україні тариф на газ із 1 березня не зміниться у жодного з постачальників блакитного палива. При тому для 98% побутових споживачів тариф становитиме 7,96 грн за куб.
Про це йдеться в публікації OBOZ.UA. Крім “Нафтогазу”, в Україні працює ще низка постачальників блакитного палива. Однак близько 98% усіх побутових споживачів користуються послугами саме “Нафтогазу”. Але навіть після того, як мораторій на підвищення тарифів припинить діяти, далеко не факт, що будуть економічні підстави для підвищення тарифу. Усе залежатиме від ситуації зі споживанням, об’ємами видобутку газу тощо.
“Ми контролюємо ситуацію із запасами газу. Їх вистачить для сталого проходження опалювального сезону. Комфорт і тепло в оселях українців – пріоритет нашої роботи”, – відповідають у “Нафтогазі” на прогнози щодо можливого дефіциту блакитного палива. У Міненерго також упевнені: вже не перший рік українців лякають нестачею газу, однак проблем не буде.
Що буде з тарифом на газ для населення?
Вартість газу для населення у 2025-му не зміниться. Про це повідомило відразу кілька співрозмовників в уряді. Чинний закон не дасть можливостей переглянути тариф на газ. “Якщо навіть у нас воєнний стан закінчується найближчими місяцями, в законі прописана заборона на підвищення тарифу ще впродовж пів року. Не буде підвищення вже цього року. Ну хіба дуже сильно натиснуть партнери, але це майже виключено”, – пояснив співрозмовник в уряді.
Так, “Нафтогаз” продаватиме блакитне паливо за ціною 7,96 грн за кубометр. Щоб підвищити тариф до завершення воєнного стану, доведеться змінювати закон (тобто ухвалювати це рішення тільки через парламент і підпис президента). А провести таке непопулярне рішення через Раду вкрай складно.
Крім “Нафтогазу”, в Україні працює ще низка постачальників блакитного палива. Однак близько 98% усіх побутових споживачів користуються послугами саме “Нафтогазу”. Але навіть після того, як мораторій на підвищення тарифів припинить діяти, далеко не факт, що будуть економічні підстави для підвищення тарифу. Усе залежатиме від ситуації зі споживанням, об’ємами видобутку газу тощо.
Шукайте деталі в групі Facebook