Українцям назвали тариф на світло з 1 березня: скільки потрібно буде платити за 1 кВт*год

Українцям назвали тариф на світло з 1 березня: скільки потрібно буде платити за 1 кВт*год

Після 1 березня в Україні діяти поточний тариф на світло – 4,32 грн за 1 кВт*год. Таким же він буде щонайменш до закінчення поточного опалювального періоду – тобто, до 30 квітня.

Про фіксацію тарифів повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Він зазначив, що крім світла також не змінюватиметься вартість опалення.

“На цей опалювальний сезон тарифи на тепло й світло, як ми й обіцяли, залишаються без жодних змін. У бюджеті на 2025-й рік на програму субсидій та пільг передбачено 42,3 млрд грн, що забезпечить підтримку всіх українців, які цього потребують”, – йдеться в повідомленні.

При цьому очільник уряду наголосив: українці, які отримують житлові субсидії та пільги, не втратять їх. Адже гроші на це у держбюджеті є.

Про те, що зміна тарифу не запланована, розповів раніше й міністр енергетики Герман Галущенко. У відповіді на запит нардепа Олексія Кучеренка він зазначив:

Ціна на електричну енергію для побутових споживачів, “згідно з Постановою № 632, затверджена до 30.04.2025”.
Таким чином, доти тариф на електроенергію для побутових споживачів не переглядатиметься.

Квитанції за оплату світла слід зберігати роками

Водночас, квитанції за оплату рахунків за світло, газ, воду тощо слід зберігати. Річ у тім, що вони можуть допомогти вирішити можливі суперечки з постачальниками. Зберігати ж квитанції юристи радять протягом 5 років.

Як розповіли фахівці “На пенсії”, позовна давність у подібних спорах спливає через 3 роки з моменту виникнення проблемної ситуації. Однак постачальники можуть розтягнути термін розгляду справи, а тому краще перестрахуватися.

Крім того, зазначається, квитанції можуть стати в нагоді і в інших випадках. Наприклад, якщо відбудеться збій у системі зберігання даних. Або ж, якщо дані про оплату втрачені та відновлені некоректно чи не повністю.

Також наявність квитанції допоможе, якщо станеться плутанина в платежах через, наприклад, зміни тарифів. Або якщо виникне проблема через помилку співробітників компаній-постачальників комунальних послуг.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.