Стосується всіх, хто зберігає вдома долари «з нюансом»: озвучено попередження

Стосується всіх, хто зберігає вдома долари «з нюансом»: озвучено попередження

Поміняти долари на гривні є змога у банку та обмінниках. Але може виникнути нюанс при обміні частково пошкоджених банкнот.

Трапляються випадки, коли іноземна валюта пошкоджується. Банкноти випадково можна забруднити, розірвати або випрати. Якщо вже дуже довго зберігати вдома долари при несприятливих умовах, вони стануть вицвілими. А при частих валютних операціях з’являються потертості та помітні ознаки зношення.

Не так давно, вже під час війни, деякі обмінники взяли собі за практику впроваджувати «подвійний» курс валют. Нові банкноти міняли згідно з встановленим курсом, а старі, особливо зношені, за іншим, який є меншим за «нормальний». Дехто це називав «комісією».

Ситуація настільки загострилась, що Національному банку довелось пояснити всім «міняйлам», що така ситуація є неприпустимою. Всі долари однаково цінні, незалежно від року випуску. А стосовно незначного зношення, то визначити «на око» її неможливо.

Нацбанк нагадав всім українцям, що є така послуга як інкасо. Всі касири фінустанов повинні приймати банкноти з незначними потертостями або забрудненням. Головне, щоб були збережені елементи захисту. А ось при значних пошкодженнях, коли долари розірвані на кілька частин, сильно вицвілі, забруднені фарбою чи іншими речовинами, мають великі проколи, передбачається послуга обміну на нові. Вона є платною і не всі банки її пропонують.

Є попередження стосовно справжності грошей. Якщо є сумнів, що пошкоджена банкнота взагалі являється справжньою, то спочатку має пройти процедура її дослідження. Якщо буде виявлена фальшивка, то це є підставою звернення до правоохоронних органів.

Загалом процедура інкасо є тривалою, її термін варто уточнювати. Але варто бути готовим, що це може зайняти час у кілька місяців. Плюс офіційно дозволено брати комісію в цьому випадку.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.