“Несамовита інфекція шириться в різних областях, хвороба вражає нервову систему”: буде лихоманка й інтоксикація

“Несамовита інфекція шириться в різних областях, хвороба вражає нервову систему”: буде лихоманка й інтоксикація

Жахливу недугу фіксують в різних областях України. Хвороба становить певну загрозу для здоров’я простих українців.

Як інформує “Репортер”, зокрема, на Дніпропетровщині за поточний період зареєстровано 2 випадки захворювання на лептоспіроз.

В Україні за 5 місяців 2024 р. зареєстровано 97 випадків захворювання лептоспірозом. В порівнянні з минулим роком захворюваність зросла в 4,6 рази.

Серед мешканців Кам’янського за поточний період 2024 р. випадків захворювання та підозри на лептоспіроз не зареєстровано. За аналогічний період 2023 р. у нашому місті виявили 1 випадок захворювання лептоспірозом

Що потрібно знати про лептоспіроз, роз’яснює лікар-епідеміолог відділення епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних хвороб ВСП “Кам’янський РВ ДУ “Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ” Еліна Руднєва.

Лептоспіроз – гостра інфекційна хвороба з групи зоонозів (зараження від тварин), що протікає з лихоманкою, загальною інтоксикацією, ураженням нирок, печінки, серцево-судинної та нервової систем, геморагічним синдромом.

Різноманітність клінічних проявів ускладнює своєчасну діагностику лептоспірозу, що веде до пізньої госпіталізації і погіршення прогнозу.

Джерело і резервуар збудника інфекції – хворі і перехворіли тварини, які виділяють лептоспіри із організму в навколишнє середовище з сечею, фекаліями, молоком, а також виділеннями з легенів і статевих органів. Гризуни є постійними резервуарними носіями лептоспір. У зв’язку з цим гризуни, а також собаки – лептоспіроносії несуть велику епідеміологічну та епізоотологічну небезпеку.

Лептоспіри стійкі до впливу низьких температур (добре зберігаються в замороженому стані), довго живуть у воді, проте дуже чутливі до висушування, сонячних променів, високої температури, кислот і препаратів хлору.

Механізм передачі збудника – аліментарний або контактний. Зараження відбувається при вживанні зараженої води і їжі, при купанні, риболовлі, при сільськогосподарських роботах, роботі в вугільних шахтах, при прямому контакті при догляді за хворими тваринами, при укусі гризунами. Можливий професійний характер зараження. До групи ризику належать тваринники, меліоратори, працівники м’ясокомбінатів, робітники очисних споруд та каналізації, мисливці, рибалки, шахтарі.

Сприйнятливість до лептоспірозу у людей висока. Більшість випадків зараження припадає на літньо – осінній період.Хвора людина не становить небезпеки по зараженню інших людей. Пряма передача інфекції від людини можлива тільки в разі вродженої інфекції та вигодовуванні дитини грудним молоком.

Лептоспіри проникають в організм людини через слизові оболонки травного тракту, а також кон’юнктиву і пошкоджену шкіру, з кров’ю розносяться по всьому організму. Інкубаційний період триває від 1 до 20 діб, частіше – 7-14 діб.

Яких профілактичних заходів необхідно дотримуватися:

купатися необхідно в спеціально відведених місцях. Зараження лептоспірозом частіше відбувається в закритих стоячих водоймищах, особливо мілководних.

Слід пам’ятати, що ризик зараження зростає під час купання при наявності на тілі подряпин, ран та ковтанні води;

бажано відмовитись від прогулянок босоніж у заболочених місцях;

при виконанні польових робіт, риболовлі, полюванні, догляді за хворою худобою необхідно обов’язково дотримуватися правил особистої гігієни – вдягати гумові чоботи, рукавички;

забороняється вживати в їжу м’ясо і молоко хворих на лептоспіроз тварин, сиру, воду з відкритих водоймищ.

Якщо зараженню запобігти не вдалось та з’явилися клінічні ознаки хвороби (слабкість, підвищення температури тіла, біль у литкових м’язах, жовтяниця шкіри та склер, крововиливи в сітківку ока тощо), негайно звертайтесь по медичну допомогу.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.