“Цим чоловікам мають масово відмовити у бронюванні, оприлюднено перелік непідлеглих мобілізації”: ТЦК і повістки

“Цим чоловікам мають масово відмовити у бронюванні, оприлюднено перелік непідлеглих мобілізації”: ТЦК і повістки

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, що введені через повномасштабне вторгнення РФ. Призову підлягають військовозобов’язані чоловіки від 18 до 60 років. Але деякі особи мають право на відстрочку від мобілізації. Заступник міністра економіки Ігор Фоменко в етері загальнонаціонального телемарафону розповів, яким підприємствам можуть відмовити у бронювання працівників під час мобілізації.

Як інформує “ДТ”, він наголосив, що спочатку підприємство чи організація звертаються до органів влади із заявою про визнання їх критично важливими. Для отримання такого статусу необхідно відповідати всім критеріям. Кожне міністерство або центральний орган виконавчої влади встановлює свої критерії. Після перевірки відповідними службами, видається наказ про визнання підприємства критично важливим.

За словами Фоменка, після того, як підприємство отримує потрібний статус, воно подає список своїх військовозобов’язаних з метою бронювання до центрального органу виконавчої влади або ОВА. Потім цей список надсилається до Міноборони або інших відповідних органів, де військовозобов’язані перебувають на обліку.

Далі дані проходять перевірку через систему “Оберіг”. Лише після цього інформація передається до Міністерства економіки.

“Мінекономіки перевіряє наявність підстав. Якщо якихось документів не вистачає, ми просимо їх надати. Після цього міністерство видає наказ, який надсилає до Міноборони, ТЦК і того органу місцевої влади, який звертався до Міноборони”, – сказав Фоменко.

Також чиновник додав, що деяким компаніям можуть відмовити в бронюванні співробітників, якщо Міністерство економіки вважає, що не всі необхідні документи було надано або якщо є підозри на підробку документів.

“У нас є правові підстави не видавати наказ і повернути пакет документів або на доопрацювання, або на анулювання попередніх рішень”, – резюмував він.

Як інформують “ФАКТИ”, Після ухвалення нового закону про мобілізацію відбулися деякі зміни та умови призову осіб з інвалідністю 1, 2, 3 групи. Які групи інвалідності не підлягають мобілізації в Україні у 2024 році.

Які групи інвалідності не підлягають мобілізації: що відомо

Юристи безоплатної правової допомоги розказали, що згідно з новим законом про посилення мобілізації, призову на військову службу не підлягають військовозобов’язані особи визнані в установленому порядку особами з інвалідністю (ст. 23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію). При цьому обмежень щодо групи інвалідності немає.

Після набуття чинності закону 18 травня, люди з інвалідністю першої, другої та третьої груп будуть звільнені від військової служби.

Раніше мова йшла тільки про першу та другу групи інвалідності, проте, після внесення змін, люди з третьою групою інвалідності також не підлягають призову. Тобто призвати на військову службу людей з інвалідністю можуть тільки за власним бажанням. Для цього їм потрібно буде укласти контракт із ЗСУ.

Але є нюанс – люди, яким інвалідність була встановлена після початку повномасштабного вторгнення (тобто з 24 лютого 2022 року) зобов’язані пройти повторний медичний огляд та підтвердити групу інвалідності. Це стосується чоловіків віком від 25 до 50 років.

Коли не потрібно проходити повторний медичний огляд при інвалідності

Виключення становлять люди з інвалідністю, яка була встановлена:

у зв’язку з підвищення або зниженням групи інвалідності; у зв’язку з наслідками травм або хвороб, що були отримані в ході оборони нашої країни; при відсутності стоп, кінцівок, кистей чи органів.

Також виключення становлять люди, які мають специфічні стани, а саме:

мають інвалідність з дитинства; онкологічні захворювання; інтелектуальні або психічні розлади; церебральний параліч або інші паралітичні синдроми.

Зверніть увагу! Військовозобов’язані особи, які мають висновок ВЛК щодо тимчасової непридатності, також мають пройти повторний огляд.

Відповідаючи на поширене питання, які групи інвалідності не підлягають мобілізації в Україні 2024, можна сказати, що люди з інвалідністю першої, другої та третьої груп, при наявності відповідних документів, будуть звільнені від військової служби.

Нагадуємо, що статус обмежено придатний також було скасовано у новому законі про мобілізацію. Люди, які були обмежено придатні до служби мають пройти повторний медичний огляд протягом 9 місяців із дня набрання чинності документу.

Якщо особа за висновком ВЛК буде визнана непридатною до служби, то вона буде знята з військового обліку, і навпаки – люди, визнані придатними, будуть проходити військову службу.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.