В Україні досі не ухвалено закон, який дозволив би демобілізуватися військовослужбовцям, які захищають країну з першого дня вторгнення. У Верховній Раді уточнили, коли може бути підготовлено відповідний документ.
Нардеп пояснив відстрочення демобілізації в Україні: коли чекати на закон – today.ua
Голова Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич пояснив, чому в Україні досі немає законодавчої норми щодо демобілізації.
Він нагадав, що така норма містилася у законі про мобілізацію. Передбачалося виводити з фронту військовослужбовців, які відвоювали 36 місяців, але перед голосуванням у парламенті цей пункт із документа вилучили після письмового звернення головкому ЗСУ Олександра Сирського.
“Дійсно, цей лист надійшов, всі його, мабуть, бачили, бо він в ЗМІ був. Це було звернення не тільки головкома Сирського, а й міністра оборони Умєрова. Коли законопроєкт розроблявся у 2023 році – тоді була одна ситуація на фронті. Коли вже був час його прийняття – вже зовсім інша ситуація”, – розповів Олександр Завітневич.
Він повідомив, що закон про мобілізацію готується, але не народними депутатами. Його розробляють Генеральний штаб та Міністерство оборони України. На думку нардепа, спочатку треба буде оцінити те, як пройде мобілізація, а потім вже ухвалювати рішення про відведення наших ветеранів з фронту.
Завітневич розповів, що особисто бував на фронті та бачив, як непросто нашим воїнам, які відвоювали вже понад два роки. Також він зазначив, що деякі підрозділи просто не мали змоги проводити нормальну ротацію.
“Але, якби ми це прийняли, то в деяких підрозділах досвідчені військові пішли б з армії в один момент – уявіть, що б це було, якщо в цих підрозділах немає досвідчених, на кого тоді спиратися? Тому ризики були величезні”, – додав голова воєнного комітету Верховної Ради України.
Шукайте деталі в групі Facebook