Деяких чоловіків можуть комісувати з військової служби: кого саме і за яких умов

Мобілізації підлягають військовозобов’язані чоловіки віком від 18 до 60 років. Утім, в деяких випадках мобілізованих можуть комісувати. Про це повідомив правовий аналітик благодійного фонду «Право на захист» Руслан Романів.

Кого можуть комісувати?
Військовослужбовця можуть комісувати, якщо він непридатний до служби. Це відбувається так:

спершу у військового виявляють захворювання, наслідки травми (поранення, контузії, каліцтва), які у воєнний час роблять його непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку;
про це роблять запис в історії хвороби (медичній книжці), який підписує начальник військового лікувального закладу;
потім військового направляють на медичний огляд ВЛК військкомату;
начальник військового лікувального закладу встановлює ступінь придатності до військової служби (рішення він ухвалює на підставі документів, які передав начальник лікувального відділення, у якому обстежується чи лікується боєць).
Військово-лікарська комісія проводить медогляд бійців у військових лікувальних закладах за територіальним принципом, а саме:

за місцем проживання;
лікування;
навчання;
перебування у відрядженні;
проведення відпустки.
Комісія проводить огляд бійців тільки після лікування у військовій чи цивільній лікарні. Показання свідків не є підставою для встановлення у військовослужбовців (зокрема, колишніх) факту перенесеного захворювання чи травми. Тобто, щоб комісувати військовослужбовця, необхідно надати офіційний документ, який передає начальник лікувального відділення.

 

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.