Українців змусять сплатити податки з квартир, які їм дісталися ще минулого століття

Уже незабаром, менш ніж за місяць, українцям потрібно буде заплатити податки з квартир, які їм належать. Причому не має значення, коли і яким чином їм дісталася квартира. Все одно податок з неї доведеться сплатити.

Українців змусять сплатити податки з квартир, які їм дісталися ще минулого століття – today.ua
Про це нагадали у Державній податковій службі. А заодно підказали, які квартири підлягають оподаткуванню.

Отже, йдеться про житло з наднормативною площею. Зокрема, це стосується квартир, площа яких перевищує 60 квадратних метрів, та будинків із площею понад 120 квадратних метрів. Якщо площа вашого житла перевищує ці норми, ви зобов’язані раз на рік сплатити податок із цієї «зайвої» житлоплощі. Податком обкладають саме надлишкову площу, а не всі квадратні метри.

Причому не має значення, скільки років вашому житлу, і яким чином ви його отримали у володіння. Навіть якщо цю квартиру отримував ще ваш прапрадід, який особисто носив з Леніним колоду на суботнику, сплатити з неї податок все одно вам доведеться.

Яка ставка податку?
Цю ставку кожна місцева влада встановлює на свій розсуд, оскільки цей податок іде до місцевих бюджетів. Однак держава обмежила верхню межу податкової ставки. Вона становить 1,5% від мінімальної зарплати за кожен квадратний метр. Мінімальну зарплату беруть станом на 1 січня того року, за який сплачується податок.

Українців змусять сплатити податки з квартир, які їм дісталися ще минулого століття

При цьому в поточному році податок платять за попередній рік. Тобто береться розмір мінімалки, який був на 1 січня 2023 року. Тоді вона становила 6700 грн. А отже, максимальна ставка податку на квадратний метр цього року дорівнює 100,5 гривні.

Приклад розрахунку податку на житло
Наприклад, якщо вам належить квартира площею 80 кв. метрів, то вам доведеться заплатити податок із 20 “зайвих” метрів. Тоді максимальна ставка податку дорівнюватиме: 100,5 х 20 = 2010 грн.

Аналогічно проводиться розрахунок і для будинку, але там за вихідну береться площа в розмірі 120 кв. метрів. Якщо ж у власника є у власності і квартира, і будинок, то податком обкладають площу, яка перевищує 180 кв. метрів.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.