В Україні з 1 травня водіїв на АЗС обстежуватимуть медики

З травня 2024 року у місті Стрий (Львівська область) на всіх АЗС водіїв у рамках програми “Здоровий водій” почнуть обстежувати медики. Про це повідомила Стрийська районна державна адміністрація.

В Україні з 1 травня водіїв на АЗС обстежуватимуть медики – today.ua
Програму “Здоровий водій” на АЗС міста Стрий реалізовуватимуть до липня цього року. На територіях автозаправок встановлять намети, в яких водії за бажанням зможуть перевірити свій пульс, виміряти артеріальний тиск, провести оцінку рівня ризику на цукровий діабет та серцево-судинні захворювання. Також водії матимуть змогу отримати консультацію лікаря. Все це безкоштовно.

Передбачається, що в результаті реалізації цієї програми водії отримають інформацію та рекомендації для подолання факторів ризику серцево-судинних захворювань, шкоди вживання алкогольних напоїв, куріння та пасивного куріння.

Поки що програму “Здоровий водій” планують реалізовувати тільки в місті Стрий. Але ми не здивуємося, якщо її почнуть запроваджувати і в інших областях України. Водії часто потрапляють у стресові ситуації, що може негативно позначитися на їхньому здоров’ї. Нерухомість тіла під час поїздок за кермом може призвести до проблем із серцем та судинами, розвитку остеохондрозу та інших змін опорно-рухового апарату.

Нагадаємо, восени 2022 року МОЗ України оновило список захворювань, з якими заборонено сідати за кермо автомобіля. До списку увійшли хвороби очей, серця, нирок та психічні розлади.

В Україні з 1 травня водіїв на АЗС обстежуватимуть медики

Список протипоказань для водіїв категорій A1, A, B1, B, BE: хронічні захворювання оболонок ока, що супроводжуються значним порушенням функції зору, стійка сльозотеча, що не піддається лікуванню, гострота бінокулярного та монокулярного зору менше 0,5, горизонтальне поле зору становить менше 120 градусів, його розширення – менше 50 градусів праворуч і ліворуч і 20 градусів вгору і вниз, відшарування та розрив сітківки будь-якої етіології на обох очі, злоякісна артеріальна гіпертензія, порушення контрастної чутливості та нічного зору, стійка диплопія, глаукома, порушення функції вестибулярного апарату, загострення хронічних хвороб середнього вуха, артеріальна гіпертензія, серцева недостатність, аритмія серця

Також забороняється сідати за кермо при хронічних психічних захворюваннях та станах, що вимагають обов’язкового диспансерного динамічного спостереження, епілепсії, після перенесеного гострого порушення мозкового кровообігу, що супроводжуються важкими фізичними, когнітивними, просторово-зоровими порушеннями.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.