Українці створили робота, який замінить трактори і комбайни

Комплекс складається з системи безпілотних “міні тракторів” і набору навісних маніпуляторів

У Дніпрі команда українців, в яку входять агрономи, інженери систем управління, а також архітектори, розробили і впроваджують концепт автономного сільськогосподарського робота AgroSmart L, здатного автоматизувати всі польові роботи. Про це на прес-конференції розповіли розробники проекту автоматичного агрокомплексу Андрій Доненко і Максим Тютюнників, повідомляє Укрінформ.

“Наш апарат – це відмова від паливно-мастильних матеріалів. Робот працює на електриці, тому дизпаливо не потрібне”, – зазначив автор проекту Андрій Доненко.

За його словами, комплекс складається з системи безпілотних “міні тракторів” і набору навісних маніпуляторів. Набір підбирається індивідуально для кожного фермера в залежності від умов землеробства і асортименту вирощуваних культур. Корисне навантаження платформи в 50 тонн відкриває величезні можливості для використання навісного обладнання.

Розробники планують встановити на агро-робота енергетичну установку з сонячними панелями і акумулятор, завдяки чому агрегат зможе працювати цілодобово.

Бортовий комп’ютер також можна буде запрограмувати на багаторічний період роботи: робот зможе сам заїжджати на поле, а транспортні модулі будуть підвозити насіння, добрива та тару, відправляючи на склад вже фасовану продукцію. Таким чином, робот зможе постійно знаходитися на полі, а за процесом можна буде спостерігати онлайн.

Такого помощника с радостью бы приняли фермеры, которые используют технологии точного земледелия, ведь он оснащен большим количеством датчиков и сможет во время работы собирать информацию о влажность, кислотность почвы, состояние посевов и другие данные. Робот будет знать точное расположение каждого семени и растения, сможет самостоятельно выполнять большинство технологических операций.
AgroSmart L получит и механические манипуляторы для борьбы с сорняками, что в сочетании с мультикультурным посевом позволит отказаться от гербицидов и многих удобрений, убеждены разработчики.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.