Євро незабаром замінить долар: заява Національного банку України

В Україні стрімко збільшується частка валютних угод у євро. У Нацбанку заявили, що найближчим часом він замінить долар. Про це стало відомо з повідомлення Ради оверсайту індикаторів грошового та валютного ринку.

Євро незабаром замінить долар: заява Національного банку України – today.ua
Наразі долар в Україні залишається головною валютою, яка формує курс. Однак у банківських операціях дедалі частіше фігурує саме євро. Кількість угод з ним зростає. Відсоток угод у євро за операціями з покупки безготівкової валюти клієнтами наблизився до 50%. Учасники ринку вже потребують розрахунку індикатора довідкового значення курсу гривні до євро на міжбанку, який зараз тільки для долара.

“Продовження цієї тенденції з урахуванням євроінтеграційних прагнень України може вже у найближчому майбутньому актуалізувати питання доцільності переходу з долара до євро як основної валюти курсової прив’язки”, – зазначив Національний банк України.

Рада оверсайту обговорила також питання щодо доцільності подальшого існування двох (щомісячного та щоденного) списку валют для встановлення офіційного курсу гривні. Вказано, що через розвиток ІТ операційні обмеження на щоденний розрахунок офіційних курсів до більшого переліку валют зникли.

Наявність списку валют, якими щомісяця встановлюється курс, збільшує ризик виникнення практики подвійних курсів. Це може спричинити порушення зобов’язань нашої держави перед МВФ. У більшості європейських країн діє лише один, щоденний, кошик валют для офіційного/референтного курсу. Тому Рада оверсайту вирішила перейти до одного (щоденного) списку валют для встановлення офіційного курсу.

 

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.