Кабмін з 1 квітня проведе масове скорочення: деякі держслужбовці отримували 620% надбавки до зарплати

Кабмін вирішив з 1 квітня провести масове скорочення у державних органах. Йдеться про зменшення вакантних штатних посад на 19,3 тисячі. Стало відомо, що держслужбовці отримували необґрунтовано високі надбавки, які багаторазово перевищували зарплату.

Кабмін з 1 квітня проведе масове скорочення: деякі держслужбовці отримували 620% надбавки до зарплати – today.ua
Про це повідомив заступник міністра фінансів Роман Єрмоличов під час зустрічі з дипломатом з економічних питань посольства США Сарою Лонгбрейк. Вони обговорили нові умови оплати праці на держслужбі, фінансування соцвиплат та пенсій, а також реалізацію Нацстратегії доходів.

Єрмоличов подякував американському народу за допомогу у збереженні демократичних цінностей. Він зазначив, що Мінфін ініціював зміни підходів до умов оплати держслужбовців, усвідомлюючи проблему нерівних умов у системі.

Так, з’ясувалося, що для деяких органів стимулюючі надбавки мали необмежений розмір.

“В одному зі структурних підрозділів ОДА у працівника відділу бухгалтерського обліку оклад становив 11 тисяч гривень, а надбавка – 620%, заробітна плата цього працівника зростала автоматично у шість разів. Тому уряд у 2024 році реалізував реформу оплати праці, запровадивши нову грейдову систему посадових окладів в органах державної влади”, – пояснив заступник міністра.

Також Єрмоличов повідомив, що вакантні посади щодо системи оплати праці, яка діяла раніше, мала важливе значення для міністерств. У відомствах було багато вакансій і фонд оплати праці рахувався за максимальною чисельністю. Це спричинило виплату більшої зарплати. Тому Кабмін виправив ситуацію.

За словами чиновника, головна мета у наданні соціальної допомоги – підтримка бідних людей та тих, які постраждали від війни. Тому Мінфін продовжує вдосконалювати підходи щодо забезпечення соцвиплат. Він уточнив, що в Україні зараз налічується близько 4,5 мільйона ВПО.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.