Українці почали отримувати сповіщення про необхідність сплати податків за нерухомість. Йдеться про будинки та квартири, площа яких перевищує встановлені норми.
Українцям почали надходити податкові платежі за нерухомість: у кого суми будуть підвищені – today.ua
Громадянам надсилають листи працівники Державної податкової служби. Багато хто отримує вимогу внести плату за нерухомість за звітний період 2022 року, а також за минулий 2023 рік.
Сплачувати податок на нерухомість зобов’язані лише ті фізичні особи, які мають квартиру понад 60 кв. м або будинок понад 120 кв. м. За наявності об’єктів різних типів податок сплачують за площу, яка перевищує 180 кв. м.
Податкова ставка розраховується з урахуванням мінімальної зарплати. Станом на 01.01.2023 р. вона становила 6700 грн. Ставка не може перевищувати 1,5% від “мінімалки” за 1 кв. м. Таким чином, максимальна ставка за 1 кв. м не перевищує 100,5 грн. (6700 грн х 1,5%). Деяким категоріям українців доведеться заплатити більше.
Підвищений податок сплатять ті, хто має у власності нерухомість, площею понад 300 кв. м для квартири та/або 500 кв. м для будинку. Для них розрахункова сума податку збільшується на 25 тис. грн на рік за кожен об’єкт.
Внести суму, зазначену податківцями, потрібно протягом 60 днів з дня ухвалення відповідного рішення. Дата вказана у листі. Якщо прострочити платіж, нараховується пеня.
Фізичні особи можуть переглянути податкові повідомлення-рішення, що склалися в меню “ЕК для громадян”/розділ “Загальна інформація про платника”/Повідомлення про обов’язок сплатити суму грошового зобов’язання (ППР) в Електронному кабінеті (вхід здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису) за адресою http://cabinet.tax.gov.ua або через сайт ДПС.
Шукайте деталі в групі Facebook