Бідні не будуть воювати за багатих“: у Раді зробили заяву про бронювання від мобілізації за гроші

Бідні не будуть воювати за багатих“: у Раді зробили заяву про бронювання від мобілізації за гроші

В Україні можуть запровадити бронювання від мобілізації за гроші. Така можливість передбачена у новому законопроєкті №10449. Ініціатива ввести економічне ранжування серед військовозобов’язаних чоловіків викликала суспільний резонанс. У Верховній Раді оцінили таку можливість.

Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев вважає, що можливі зміни у законодавстві спричинять негативну реакцію серед громадян. Він звернув увагу на соціальну несправедливість, яка стоятиме надто явно. Ті, хто зможе “відкупитися” від війни, зроблять це, а решта буде змушена йти на фронт.

“Якщо принципу справедливості не буде, то загубиться сенс для людей захищати країну. А майновий ценз – це найгірший ценз, який можна застосувати у цьому контексті, бо не будуть і не можуть бідні воювати за багатих”,- наголосив депутат.

Народний обранець зазначив, що бронювання від мобілізації громадян з високими зарплатами призведе до масової дискримінації.

Заплатити за відстрочку від служби зможуть представники багатьох галузей. Серед них топові менеджери компаній, співробітники банківського сектора, страхових компаній. Під мобілізацію потраплятимуть лише наймані працівники та ФОП. Чому можлива така несправедливість? На це питання немає відповіді.

Гетманцев пояснив, що такий підхід не спрацює і численних дискримінацій – за професіями, посадами та галузями. Є сфери, де заробітні плати завжди нижчі, а в інших – вищі. До того ж дохід керівників не можна порівнювати з прибутком персоналу.

Середня зарплата по Україні – 18 тис. грн, але цей показник відрізняється у різних сферах. У селах доходи місцевих жителів завжди нижчі, ніж у місті. У прифронтових регіонах взагалі безробіття, бо там немає бізнесу та великого вибору роботи.

“Ця ціла низка дискримінацій нівелює цю з першого погляду чудову ідею “відбілювання” заробітних плат. Тож, на перший погляд, мені вона мала б сподобатися, але ні, надто великою ціною це може датись”,- заявив нардеп в інтерв’ю “Інтерфаксу”.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.