Забагато “броні”: ТЦК взялися за компанії, які “ховають” співробітників

В Україні триває дія військового стану, а також загальної мобілізації. Так, у період мобілізаційних заходів керуючі деяких підприємств мають можливість забронювати своїх працівників. Також відомо, що всі компанії проходять періодичну перевірку, щоб уникнути зловживань.

Проте на думку начальника мобілізаційного відділення Дарницького районного ТЦК та СП у Києві Володимира Новосядлого, бронювання стало надто багато.

Зазначимо, що зараз на бронювання можуть претендувати робітники критичних та важливих для економіки підприємств.

Володимир Новосядлий зазначив, що на бронювання від призову поки що можуть претендувати підприємства, які визначені критичною інфраструктурою або мають мобілізаційне завдання, виготовляють товари військового призначення та інше. У той же час, на його думку, зараз таких компаній забагато.

“На мою думку, надто багато бронювання зараз… Це все перевірять. Підприємство має не менше одного разу на рік звіряти облікові дані своїх працівників з обліковими даними у ТЦК”, – зазначив керівник ТЦК.

До повноважень військкомату не входить перевірка працівників, які подала компанія. Проте ТЦК перевіряють відповідність військово-облікових документів, військово-облікової спеціальності, своєчасність оновлення облікових даних та інші дані.

Якщо говорити про звільнення за станом здоров’я, то це є в юрисдикції ВЛК – вони встановлюють рішення. У випадку, якщо особа придатна або обмежено придатна, її можуть мобілізувати. Якщо особу визнано непридатною, то її відправляють на вищі комісії, які вже або підтверджують діагноз, або навпаки – спростовують.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.