Бронювання від мобілізації за гроші: у Раді та Офісі президента запропонували дві суми

У Верховній Раді та Офісі президента розглядають можливість бронювання військовозобов’язаних українців за гроші. Запропоновано два варіанти отримання відстрочки від служби для чоловіків, робота яких є вкрай важливою для вітчизняної економіки.

Бронювання від мобілізації за гроші: у Раді та Офісі президента запропонували дві суми – today.ua
Офіс президента та ініціативна група у Раді, зібрана головою економічного комітету Дмитром Наталухою, розробили дві концепції економічного бронювання для громадян України.

Модель групи Наталухи ґрунтується на впровадженні нового платежу, схожого на військовий збір. Запропоновано зобов’язати роботодавця щомісяця сплачувати за певних працівників чоловічої статі 20 тис. грн. При цьому передбачено можливість бронювання співробітників для ФОП.

Це дозволило б наповнити додатковими коштами спеціальний фонд та витрачати його виключно на оборону держави. Однак у пропозиції є серйозний недолік – більшість роботодавців не матиме фінансової можливості платити за бронювання таку велику суму.

Щодо моделі Офісу президента, вона враховує реальну зарплату, з якої стягується податок. Вказано нижню межу для бронювання – це 30-35 тис. грн.

Переваги: бізнес поступово виходитиме з тіні, бронювання можна буде проводити через податкову службу. Важливо й те, що ФОП оформлятимуть працівників за трудовими договорами.

Серед недоліків – малий бізнес у невеликих містах навпаки піде в тінь, щоб не “світити” доходи. Причому 40% надходжень йтимуть до місцевих бюджетів, а не на потреби ЗСУ.

Таке бронювання може бути проблематичним для малого бізнесу за межами обласних центрів, тому він навпаки піде в тінь.

Обидві концепції дозволили б акумулювати від 200 до 350 млрд грн. на рік. Однак наразі ще немає узгодженого варіанта, обговорення продовжується.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.