Українських чоловіків за кордоном можуть чекати проблеми – навіть якщо виїхали до війни

Українських чоловіків за кордоном можуть чекати проблеми – навіть якщо виїхали до війни

Українські чоловіки, включаючи ухилянтів, можуть нарватися на серйозні проблеми

Українські чоловіки призовного віку, які перебувають за кордоном, можуть мати справу з додатковими складнощами у разі ухвалення Верховною Радою нового законопроекту №10449 про посилення мобілізації.

Про це застерігає київська адвокат Крістіна Очкур на своєму Youtube-каналі. Відповідно до цього законопроекту, громадяни чоловічої статі віком 18-60 років зможуть скористатися консульськими послугами за кордоном лише за наявності військово-облікових документів.

Це стосується також переоформлення закордонних паспортів після закінчення терміну їхньої дії. При цьому в тексті документа не уточнюється, чи йдеться про обмеження для тих, хто виїхав до або після повномасштабного вторгнення. Тобто зміни можуть торкнутися всіх чоловіків призовного віку, які опинилися за межами України з будь-яких причин.

Крістіна Очкур зазначає, що це вже друга спроба посилити мобілізаційні заходи, які вносяться до ВРУ цієї зими. Тому велика ймовірність, що такі зміни все ж таки будуть прийняті.

Наразі складно спрогнозувати, чи буде ухвалено законопроект у запропонованій редакції. Проте слід бути готовими до нових “правил гри” у разі посилення мобілізаційних заходів держави на тлі війни.

 

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.