“В Україні змінилася ціна на газ”: у Нафтогазі сказали, як розраховується вартість постачання палива

“В Україні змінилася ціна на газ”: у Нафтогазі сказали, як розраховується вартість постачання палива

В Україні третій місяць поспіль дешевшає газ. У Нафтогазі повідомили, як правильно подавати показання лічильника, та як розраховується вартість постачання блакитного палива.

Як інформує “Today.ua”, у Мінекономіки повідомили, що фіксується зниження цін на газ. Так, у січні 2024 року ціна порівняно з груднем 2023 року знизилася на 6,3%. Фактична вартість реалізації у січні становила 12 738 грн за 1000 кубометрів без ПДВ. При цьому вартість блакитного палива вже майже вдвічі нижча, ніж в аналогічний період минулого року.

Цінові коливання будуть непомітними для побутових споживачів, які оплачують послугу за фіксованим тарифом. У нашій країні після початку повномасштабної війни запровадили мораторій на підвищення комуналки, зокрема на газ. Тому платежі залишаться на колишньому рівні.

Так, для більшості громадян України, газ продають по 7,96 грн/кубометр. Такий тариф надано Нафтогазом. Є й інші постачальники. Вартість пального варіюється від 7,7 до 9,99 грн.

Нафтогазі повідомили, що сума до сплати розраховується на підставі інформації, наданої оператором ГРМ (облгазом). Споживачі передають показання на сервіси GASUA оператору ГРМ, потім він робить розрахунки та спрямовує сформовані обсяги. Саме з них формується платіжка.

Як передавати показання лічильників на газ

Покази газового лічильника потрібно передавати щомісяця до 5-го числа, навіть якщо послугою не користувалися та дані залишилися незмінними. Це можна зробити онлайн в особистому кабінеті через чат-боти в Telegram, Viber і Messenger або через SMS на номер 4647. Інформацію можна повідомити і за телефонами: 098 300 28 88, 066 300 28 88, 093 300 28 88.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.