В Україні готують до запуску смарт-мобілізацію: чоловіків змусять отримати “сертифікат захисника“

В Україні готують до запуску смарт-мобілізацію, яка передбачає цифровізацію призову до ЗСУ. Чоловікам змусять отримати “сертифікат захисника”. Очікується, що це дозволить уникнути рейдів вулицями у пошуках військовозобов’язаних громадян.

В Україні готують до запуску смарт-мобілізацію: чоловіків змусять отримати “сертифікат захисника“ – today.ua
Про це повідомив член комітету Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Давид Арахамія. Він зазначив, що пошук чоловіків співробітниками ТЦК має залишитися у минулому. Тому у Верховній Раді вирішили знайти альтернативу жорстким методам примусу.

Глава фракції “Слуга народу” пояснив, що у ВРУ вже ухвалили закон про створення електронного реєстру військовозобов’язаних. Усі дані про них зберуть до однієї системи. Українці отримають сертифікат захисника, аналогічно до того, який видавали після вакцинації від COVID-19. Документ можна буде отримати у ТЦК чи Інтернеті.

“Навіщо це? Щоб ми розуміли, скільки людей теоретично можу бути призвані, і таким чином організувати так звану смарт-мобілізацію”, – зазначив Арахамія.

Власникам таких сертифікатів будуть називати орієнтовні терміни призову, щоб вони мали час на підготовку.

При цьому має бути “якийсь примус”, і Раді потрібно знайти баланс. Давид Арахамія дійшов висновку, що буде знайдено компромісне рішення, яке стимулюватиме українців та каратиме за відмову від служби.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.