Українські військовослужбовці зможуть самостійно визначати одержувача одноразової допомоги у разі своєї смерті. Відповідний закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги” Володимир Зеленський підписав 28 грудня.
В Україні змінилися правила виплат родичам загиблих військових: Зеленський підписав закон – today.ua
Тепер право скласти особисте розпорядження на випадок своєї загибелі (смерті) про виплату одноразової допомоги зможуть наступні категорії громадян:
особи рядового та начальницького складу служби цивільного захисту;
військовослужбовці, військовозобов’язані або резервісти (призвані на навчальні, перевірочні та спеціальні збори або для проходження служби у військовому резерві);
працівники об’єктів критичної інфраструктури;
державні службовці;
посадові особи місцевого самоврядування;
поліцейські.
Право на складання розпорядження з’явиться у громадян з квітня 2024 року, коли уряд підготує для цього всі нормативно-правові акти. Зазначені категорії осіб зможуть визначати, кому та в яких відсотках виплачуватиметься одноразова грошова допомога у разі їх смерті чи загибелі.
У той самий час, незалежно від змісту особистого розпорядження, право на одноразову грошову допомогу мають малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти, непрацездатна вдова (вдівець) і непрацездатні батьки загиблого (померлого) особи.
У разі відсутності особистого розпорядження на відповідну частку одноразової допомоги мають право:
діти, у тому числі усиновлені, зачаті за життя загиблого (померлого) особи та народжені після його смерті;
діти, щодо яких загибла (померла) особа за його життя була позбавлена батьківських прав;
батьки (усиновлювачі) загиблої (померлої) особи, якщо вони не були позбавлені по відношенню до неї батьківських прав або їх батьківські права були відновлені на час її загибелі (смерті);
онуки загиблої (померлої) особи, якщо на момент її загибелі (смерті) їхні батьки загинули (померли);
жінка (чоловік), з якою (з яким) загибла (померла) особа проживала однією сім’єю, але не перебувала у шлюбі між собою або в якомусь іншому шлюбі (за умови, що цей факт встановлено рішенням суду, що набрало законної сили);
один із подружжя, який пережив загиблу (померлу) особу;
утриманці загиблої (померлої) особи, визначені відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.
Шукайте деталі в групі Facebook