Зеленський повернув податкові перевірки бізнесу: підписано закон про скасування мораторію

В Україні скасували мораторій на проведення податкових перевірок. Сьогодні, 6 грудня, відповідний закон підписав президент Володимир Зеленський.

Зеленський повернув податкові перевірки бізнесу: підписано закон про скасування мораторію – today.ua
Про це стало відомо з картки проекту закону №10016-д, представленої на сайті парламенту. Зазначено, що проведення документальних перевірок можуть відновити для платників, які за 2021 рік мали:

рівень сплати податку на прибуток менше 50% у галузі та ПДВ менше 50% у галузі;
дебіторську заборгованість вдвічі більшу за кредиторську;
річний дохід понад 10 млн грн та витрати понад 75% від суми річного доходу.
Новий закон не передбачає повернення перевірок для підприємств та ФОП першої та другої груп на захоплених територіях та територіях, де проводяться військові дії. Заборона на перевірки ФОП першої та другої груп зберігатиметься ще на рік – до грудня 2024-го.

У пріоритеті залишатимуться перевірки, дозволені законопроектом №8401 з серпня поточного року – виробників палива, спиртного, тютюну, грального бізнесу та представників фінансових послуг. Узгодження законопроекту №10016-д стало однією зі структурних складових у рамках співпраці з МВФ.

Закон набуде чинності через день після публікації, хоч депутати Верховної Ради 9 листопада проголосували за поновлення перевірок з 1 грудня.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.